“HİÇ’ten Gelenler Büyüyor” HİÇ Ödülleri 2018 Başvuruları Başladı


Bursa Halkla İlişkiler Derneği (BHİD) tarafından bu yıl altıncı kez düzenlenecek yarışmada, halkla ilişkiler, kurumsal iletişim, kurum içi iletişim, dijital iletişim ve pazarlama iletişimi alanındaki başarılı çalışmalar ödüllendiriliyor. Sektörel iletişimin artması ve meslek bilincinin gelişmesi adına ulusal çapta gerçekleştirilen bu önemli organizasyon, etkisini her geçen yıl daha da genişletiyor.

Bursa’nın seçkin kuruluşlarının iletişim uzmanlarından oluşan üye profili ile Türkiye’nin iletişim alanındaki en önemli Sivil Toplum Kuruluşlarından biri olarak dikkat çeken Bursa Halkla İlişkiler Derneği, sahip olduğu bu önemli rolle sektörün gelişmesi için sadece Bursa’da değil, Türkiye’nin her noktasında mesleki anlamda olumlu etkileri olacak çalışmalara imza atıyor. HİÇ Ödülleri de mesleğe gönül vermiş profesyonellerin birlikte hareket ederek neler başarabileceğini her yıl bir kez daha ortaya koyuyor.

BHİD’in 19 Nisan 2018 tarihinde görkemli bir törenle sahiplerini bulacak ödül başvuru süreci, BHİD Yönetim Kurulu, HİÇ Ödülleri Yürütme Kurulu Üyelerinin katılımı ile 28 Aralık’ta Ristorante Di Zett’te düzenlenen basın toplantısıyla başladı. Toplantıda 2018 HİÇ Ödülleri hakkında ayrıntıları paylaşan BHİD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Sönmezay, “İlk kez düzenlendiği 2013 yılından itibaren sektörde daha iyisini hedefleyenler için yol gösterici olan ‘HİÇ Ödülleri’, mesleğimizde çıtayı yükseltmeye; araştıran, yaptığı işe değer katanların referans noktası olmaya devam ediyor. Başarmak için çabalamak gerekiyor. Biz de 6. yılımızda diyoruz ki ‘“HİÇ’ten Gelenler Büyüyor”, sen de büyümek için HİÇ’e gel” dedi.

HİÇ Ödülleri’ne başvuruların her yıl arttığını ve artık çıkış noktasındaki hedeflere ulaşılmaya başlandığını ifade eden Sönmezay, “Yarışmamız Bursa’da başlayıp üçüncü yılında ulusala açıldı ve etki alanını kısa sürede genişletti. Ulusal ile kalmadık, üniversitelere açıldık ve bu mesleği yapmak isteyen öğrencilerimizi teşvik etmeye başladık. Çağa ayak uydurmak için dijitali ekledik. Meslek yetkinliklerini artırmak isteyenler için güvenilir bir platform sağladık. Bunun da tabii hem mesleğimize hem de işbirliği yaptığımız her kesime olumlu katkıları var” diye konuştu. HİÇ Ödülleri’nin Bursa’nın kent kimliğine de katkı sağladığına dikkat çeken Sönmezay, “Amacımız mesleğimizin itibarının tüm ülkede yükselmesine katkı sağlarken, kentimizi de Türkiye’nin iletişim merkezlerinden biri haline getirmek ve kentimize ulusal çapta markalaşmış bir organizasyon bırakmak” dedi.

Sönmezay, 2013 yılında 18 proje ile başvuru yapılan HİÇ Ödülleri’ne 2014 yılında 23, 2015 yılında Bursa ve Türkiye genelinden 37, 2016 yılında Bursa ve Türkiye genelinden 42 proje, 2017 yılında ise yine tüm Türkiye’den 42 proje ile başvuru yapıldığını ve “En İyi HİÇ 5” için 27 projenin de ayrıca değerlendirildiğini belirterek, projelerin bu yıl da yine mesleğin duayeni isimlerden oluşan güçlü bir jüri tarafından tarafsızca değerlendirileceğinin altını çizdi. Başvurular, 2 Mart’a kadar www.hicodulleri.org adresinden online olarak yapılabilecek. Son Başvuru Tarihi ise 2 Mart 2018.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags