Gülaylar Group, Kozyatağı Carrefour AVM'yi almak için Aerium Fonu ile anlaştı


Avrupa’nın en büyük fonlarından biri olan Aerium’a bağlı Bainbridge Holding’in sahibi olduğu Kozyatağı Carrefour AVM’yi Gülaylar Group 269 milyon Euro bedelle satın alıyor. Rekabet Kurumu’nun da onay vermesi ile birlikte hisse devri yapılacak.

127 dönüm alan üzerinde bulunan Kozyatağı Carrefour AVM’nin satışı ile ilgili yürütülen görüşmelerde sona gelindi. 24 yıl önce açılan AVM’nin yeni sahibi, City’s ve Meydan İstanbul AVM’nin de sahibi olan Gülaylar Group. Satış bedeline ilişkin üzerinde anlaşılan tutar ise 269 milyon Avro.

Rekabet Kurumu'nun da onay vermesi ile birlikte hisse devir işlemi de gerçekleştirilmiş olacak ve AVM'nin yeni sahibi City's Gayrimenkul Geliştirme AŞ olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni metro ağı içindeki AVM’de 126 marka hizmet veriyor. Yılda 21 milyon kişinin ziyaret ettiği AVM’nin kiralanabilir alanı 65 bin 400 metrekare seviyesinde.

100 yıla yakın geçmişi bulunan Gülaylar Group’un faaliyetleri üç ana sektörde yoğunlaşıyor. Bin 600 kişinin çalıştığı grubun, Türkiye’nin yanı sıra New York’ta da yatırımları bulunuyor.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags