40'tan fazla ülkede hizmet veren RTB House, Türkiye ofisini açtı


Derin öğrenme ile güçlendirilmiş yeniden hedefleme teknolojilerinin dünya çapında sağlayıcısı RTB House, Türkiye ofisini açıyor. Kendi teknolojisini geliştirerek, gerçek zamanlı satın alma modelinde reklam satın alma çözümleri sunan dünyadaki nadir şirketlerden biri olan RTB House, Türkiye yatırımlarını artırıyor.

RTB House’un sahip olduğu ve gün geçtikçe geliştirmeye devam ettiği derin öğrenme temelli teknolojisinin fark yarattığına değinen RTB House COO’su Daniel Surmacz, “Avustralya’dan Brezilya’ya kadar dünyanın 40’tan fazla ülkesinde faaliyet gösteren bir şirket olarak teknolojimizle dijital reklam sektörüne öncülük ediyoruz. Markaların yüzde 50’ye kadar dönüşüm oranını artıran yapay zeka temelli yeniden hedefleme teknolojimizle elde ettiğimiz tecrübemizi yansıttığımız Türkiye’de de ofis açmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Vivense, Teknosa, Morhipo, Trendyol ve N11 gibi Türkiye’nin önemli e-ticaret şirketlerinin yanı sıra Koton, Adidas, Flo, ETS ve Boyner.com.tr gibi markalara hizmet veren RTB House, geçen yıl cirosunu yüzde 100’ün üzerinde artırdı.

ROI garantisi büyümeyi tetikliyor

Müşterilerle kurulan açık iletişim ve yakın ilişkinin yanı sıra RTB House’un sunduklarının hızlı büyümeyi tetiklediğini dile getiren RTB House Doğu Avrupa Bölge Direktörü Ömer Aras, “Yeniden hedeflemede stratejik bir iş ortağı olarak müşterilerimizin yanında olmakla birlikte yatırım geri dönüşü (ROI) garantisi sunuyoruz. Bu da iki yılda müşteri sayımızın 3 kattan daha fazla artmasını sağladı” dedi.

Uygulama içerisinde yeniden hedefleme hizmeti de sunduklarını belirten Tuğ, müşterilerin ihtiyaçlarına göre terzi usulü çözümler geliştirmeye devam ettikleri bilgisini verdi.

RTB House’un sunduğu yeniden hedefleme teknolojisinde yapay zekâ, insan nedeniyle ortaya çıkabilecek hataları en düşük seviyeye indirirken, şunları sağlıyor:

  • Milisaniyeler içinde müşterileri segmentler halinde grupluyor

  • Ardından her potansiyel alıcıya yönelik reklamı çok yüksek bir isabet oranıyla hedefliyor

  • Müşterinin değişen davranışını gerçek zamanlı olarak algılıyor

  • En doğru reklamı, en doğru zamanda ve yerde kullanıcının karşısına çıkarıyor

RTB House’un sunduğu teknoloji, pratikte kendi kendine öğrenen algoritmaların en geniş potansiyel değer içerisinde satın alacak kullanıcıyı algılamasını ve işlemini gerçekleştirebilmesini sağlayacak kişiselleştirilmiş mesajın karşısına çıkmasını sağlıyor.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags