DİMES, Soğuk Kahve Pazarına OBSESSO Markası ile Giriyor


Türkiye’nin ilk yerli sermayeli meyve suyu ve içecek markası DİMES, uluslararası pazarlarda büyümesini sürdürüyor. Kendi markasıyla 100 ülkeye, 30 milyon TL’nin üzerinde ihracat gerçekleştiren DİMES, 2017 yılında ihracat gelirlerini yüzde 30’un üzerinde artırmayı hedefliyor. Moments serisi sıkma ve % 100 meyve suyu çeşitleriyle ilgi odağı olan DİMES, dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarı Anuga 2017’de içeriğinde gerçek süt barındıran soğuk kahve markası Obsesso’yu uluslararası pazara ilk kez tanıtıyor. 7-11 Ekim tarihleri arasında Köln’de gerçekleşmekte olan yaklaşık 160 bin ziyaretçi beklenen Anuga 2017, sektörün en önemli küresel buluşmaları arasında gösteriliyor.

Gerçek süt içeren soğuk kahve Obsesso’nun fuarda ilgi gören içecekler arasında yer almasını beklediklerini belirten DİMES Pazarlama Direktörü Duygu Süleymanoğlu, “Özellikle zincir marketler başta olmak üzere, hızlı tüketim satış noktalarında tüketiciye sunulan soğuk kahve ürünleri, tüm dünyada büyüme gösteren bir pazar oluşturuyor. Obsesso’nun lezzeti ve gerçek sütten gelen doğallığı ile, tüm DİMES içecek ürünlerinde olduğu gibi, rekabette ayrışacağını öngörüyoruz” dedi.

DİMES Pazarlama Direktörü Duygu Süleymanoğlu

DİMES Moments Sıkma Meyve Sularını Dünya Tanıyor

Yurt dışı pazarlarda ve uluslararası fuarlarda büyük ilgiyle karşılandıklarını dile getiren Süleymanoğlu, “Batı pazarlarının yanı sıra, Orta Doğu, Afrika ve Uzak Doğu pazarlarında büyüme hedefliyoruz. 700 ml cam şişede sunulan Moments sıkma meyve suyu serimizin bu pazarlarda tanınırlığı ve gördüğü ilgi artıyor. Ürünlerimiz tüketicilerin ağız tadına, ürün kalitemiz ve felsefemiz de onların akıllarına ve kalplerine hitap ediyor. Tüm ihracat pazarlarımızda, yerel rekabet dinamiklerine hakim, saygın iş ortaklarıyla çalışıyoruz. Öte yandan, dünyanın önde gelen havayolları listesinde ön sırada yer alan havayolu şirketleri, yolcu ikramlarında ürünlerimizi kullanıyorlar. Bu bizim için önemli bir vitrin oluşturuyor” dedi.

Yüzde 100 Meyve Sularında En Çok Çeşit

Kanada’dan Kamboçya’ya farklı coğrafyalarda, farklı önceliklere sahip tüketicilere hitap ettiklerini dile getiren Süleymanoğlu, “Sağlıklı yaşam bilinci tüm dünyada yükseliyor, yüzde 100 meyve sularına talep artıyor. Fidandan ürüne kaliteyi güvence altına alan dikey entegre üretim sistemimiz ve doğal, katkısız yüzde 100 meyve suyu ürünlerimizle, dünya sathında ihracat pazarlarında rekabet avantajı kazanıyoruz. Diğer yandan, yüzde 100 kategorisinde dünyada en çok çeşide sahibiz. Böylece farklı coğrafyalarda, farklı damak tatlarına farklı lezzetlerle hitap ediyoruz, dünyanın dört bir yanında farklı tercihlere sahip tüketicilere, sağlıklı, yenilikçi içecek alternatifleri sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Türk Portakalından Üretilen Yüzde 100 Meyve Suyu, Yüksek Katma Değerli İhracat

Meyve suyu ihracatının yüzde 90’a yaklaşan oranda dış ticaret fazlası verdiğini hatırlatan Süleymanoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Meyve suyu ihracatı ülkemiz ekonomisine katma değer sağlıyor. Bu değeri, tarım üreticileri için kapsayıcı hale getirebilmek, DİMES’in öncelikleri arasında yer alıyor. Türkiye'de yerli portakallardan %100 ve sıkma meyve suyu üreten ilk firmayız. Bunun için Aydın üretim tesisimizde özel bir üretim hattı kurduk.”

DİMES 2016 yılında 30 Milyon TL düzeyinde gerçekleşen ihracatını, 2017 yılında 40 milyon TL düzeyine çekmeyi hedefliyor. DİMES’in ihracat gerçekleştirdiği yüze yakın ülke arasında İngiltere, Almanya ve Hong Kong başı çekiyor.

Almanya’dan Myanmar’a Fuarlara DİMES Damgası

Dünyanın dört bir yanında bir Türk markası olarak tüketiciye ulaşan DİMES, gıda sektörünün farklı ülkelerdeki önemli fuarlarında da ülkemizi temsil ediyor. DİMES’in 2017 yılında fuarlara katıldığı ülkeler arasında Almanya, Japonya, İtalya, Kanada, Dubai (B.A.E.), Endonezya, Çin Halk Cumhuriyeti, Tayland, Vietnam ve Myanmar da yer alıyor.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags