John Lemon, On Lemon Olarak Devam Edecek


Olay Polonya'da geçiyor. Şimdilik Polonya ile sınırlı. Ancak, John Lennon'un eşi Yoko Ono, avukatları aracılığı ile Polonya'daki firmaya dava açarak, marka büyümeden adının değiştirilmesi kararı aldırdı. Marka, John Lennon mirasını bir içecek ile bütünleştirerek kötüye kullandığı iddiasıyla karşı karşıya kaldı.

Mr Lemonade Alternative Drinks şirketinin kurucusu Karol Chamera, limonataların John Lennon’la hiçbir ilgisinin olmadığını söyleyerek “İsim benzerliği nedeniyle bize dava açıyorlar ama bunlar iki farklı isim ve iki farklı marka” diye ekliyor.

Yoko Ono’yu temsil eden Hoyng Rokh Monegier avukatlık bürosundan Joris Van Manen ise, “İçeceklerini satmak için John Lennon’ın mirasını kötüye kullanıyorlardı” diye belirtiyor. Şirketin avukatları ile Yoko Ono’nun avukatları, markanın yenilenmesi taktirde satışlara devam edebileceği konusunda anlaşmaya vardılar. Küçük start-up şirketi, karşı taraftan gelen talebe göre içeceklerin isimlerini On Lemon olarak değiştirmeye razı geldi. Şirket, John Lemon ürünlerini satmak için 30 Ekim’e kadar zamana sahip.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags