iyziStart paketi ile yeni girişimler hızla büyüyor


Kolay ve güvenli ödeme şirketi iyzico’nun sunduğu iyziStart paketi ile yeni girişimciler büyümeye odaklanıyor. iyziStart kapsamında bugüne kadar 85 farklı startup paketten faydalanmak için iyzico’ya yönlendirildi. Bu startup’lar son bir yıl içinde ortalama yüzde 360 oranında büyüdü, 4 ülkede ofis açarak iş ortaklıkları yaptı. iyziStart’ı kullanan girişimcilerin aldıkları toplam yatırım tutarı 2,3 milyon TL’yi buldu. iyziStart paketi, girişimcilerin daha hızlı büyümeleri için önemli bir adım olarak görülüyor.

Türkiye’nin kolay ve güvenli ödeme şirketi iyzico, yeni girişimcileri desteklemek amacıyla sunduğu iyziStart paketi ile girişimcilik ekosisteminin gelişimine katkıda bulunuyor. iyziStart paketinin sunduğu avantajlar sayesinde, paketi kullanan girişimciler büyümeye odaklanıyor. iyziStart programı dahilinde 21 iş ortağı, ulusal ve uluslararası 8 destekçi yer alıyor.

iyziStart desteğiyle girişimler büyüyor

iyziStart desteğiyle son bir yıl içinde paketten faydalanan girişimlerin büyüme oranı ortalama yüzde 360 oldu. 4 ülkede ofis ve iş ortaklığı yapılırken, iyziStart’ı kullanan girişimcilerin aldıkları toplam yatırım tutarı 2,3 milyon TL’yi buldu.

iyzico’nun sunduğu hizmetler sayesinde girişimciler, hem BDDK lisanslı hem de Mastercard, Visa ve Amex gibi ödeme alanında dünya devi şirketlerin birlikte belirledikleri ve toplamda 200’ün üzerinde güvenlik kriterine sahip olan PCI–DSS sertifikalı bir ödeme kuruluşuyla çalışma şansına da sahip oluyor. Girişimciler, bu sayede işlerini büyütmeye odaklanabiliyor.

Ödeme süreçlerinin tamamını iyzico üstleniyor

iyziStart paketine dahil olanlar, ilk 3 ay boyunca tek çekim işlemlerde komisyon ödemiyor. Bunun dışında, alanında uzman iyzico ekibinden mentorluk desteği veriliyor. Girişimciler, iyzico’nun özel olarak sunduğu “ofis saatleri” ve “networking” etkinliklerine katılabiliyor. Programa dahil olan diğer girişimciler ile sürekli iletişim hâlinde olunması sağlanıyor. Ödeme sistemleri ile ilgili süreçlerin tamamını iyzico üstlendiği için, işleriyle ilgili diğer alanlara konsantre olmak kolaylaşıyor. Girişimciler ayrıca, iyzico’nun başta AloTech, Amazon Web Services, Salesforce ve Kolektif House olmak üzere global ve lokal destekçilerin sunduğu özel paketlerden de faydalanabiliyor.

“Ekosistemden aldığımızı ekosisteme geri vereceğiz”

iyzico Pazarlama Müdürü Çağdaş Önen, iyzico’nun kuruluşundan bu yana girişimci ekosisteminden aldığı destekle büyüme kaydettiğini belirterek, iyziStart paketinin önemi hakkında şunları söyledi: “Ülkemizdeki girişimcilerimize destek verecek bir model olan iyziStart ile öncelikli amacımız, yolun henüz başında olan girişimcilerimizi, işlerinin temel noktalarından biri olan ödeme alma konusunda desteklemek. Biz iyzico olarak bu noktaya gelirken şunun her zaman altını çizdik: Ekosistemden aldığımızı yine ekosisteme geri vereceğiz. Ülkemiz girişimcilik ekosisteminin kılcal damarları olarak nitelendirdiğimiz kuluçka merkezleri, girişim hızlandırma programları, melek yatırımcılık ağları başta olmak üzere 21 adet iş ortağımızı programa dahil ettik. Onların referanslarıyla şu ana kadar 85 girişimciye ulaşarak onları iyziStart programına yönlendirdik. Bu girişimciler, ödeme almayı iyzico’ya emanet ederken, işlerini büyütmeye odaklandılar. iyziStart programını uluslararası boyuta getirmek adına önemli çalışmaları da planlamaya başladık.”

Katılım için belirli kriterler var

iyziStart programına katılım sağlamak girişimcinin son 3 sene içerisinde faaliyete geçmiş olması, iyzico’nun iş ortaklığı yaptığı kurumlardan birinin programına dahil olması ve online ödeme alan bir iş modeline sahip olması gerekiyor.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags