13. Doğrudan Pazarlama Ödülleri için Son Başvuru Tarihi 5 Kasım’a UzatıldıDoğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği’nin (DPİD) düzenlediği ve bu yıl 13. kez verilecek olan Doğrudan Pazarlama Ödülleri’ne son başvuru tarihi yoğun talep üzerine 5 Kasım’a uzatıldı. Bu yıl kategori sayısının 26'dan 46'ya yükseltildiği ödüllerin proje kabul tarihi ise 1 Ekim 2021 olarak güncellendi. Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nde, 1 Ocak 2020 - 1 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşen projeler rekabet edecek.


Yarışmaya katılım DPİD web sitesinden (www.dpid.org.tr) verilen ödül linkinden ya da www.dpodulleri.org yarışma sitesinden başvuru formu doldurularak, online olarak yapılabilecek. Bu yıl eklenen yeni kategorilerle ödüller daha da zenginleştirildi. Geçen yıl 26 kategori ile gerçekleşen yarışmaya, yeni başlıkların da eklenmesiyle toplam 46 kategoriden başvuru alınacak.


Bu yılın konsepti: “METAMORFOZ”

Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nin 2021’deki konsepti “METAMORFOZ” olarak belirlendi. DPİD tarafından yapılan açıklamada; “Başkalaşmak eski olduğun halden güçlü, pozitif ve bulaşıcı olmaktır. Bu noktadan hareketle DPİD'in metamorfozunu merkeze alarak iletişim ve pazarlamanın başkalaşarak yenilenen ana unsurlarını (coin, ai, algoritma, online) kompoze ettiğimiz konseptimizle, canlılarda metamorfozun en güçlü şekilde görüldüğü kelebek imgesini soyut bir yeni dünya göstergesi şeklinde vurguluyoruz. Kanatlarımızın yeni dünyaya açıldığını vurgularken, sektörü gökyüzünden anlık olarak takip ettiğimizi gösteriyoruz” sözlerine yer verildi.


Başvuru sürecinin ardından, sektörel ajanslar, ilgili sektör dernekleri, medya kuruluşları, akademisyenler, marka temsilcileri ve PR sektörünün seçkin isimlerinden oluşan jürinin yapacağı değerlendirmeyle Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nin sahipleri belli olacak. “Etkinlik”, “Saha” ve “Dijital” alanlarında yapılan başvurular ayrı ayrı jüri grupları tarafından değerlendirilecek. 13. Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nin Ödül Töreni heyecanı ise 15 Aralık 2021 tarihinde gerçekleşecek.

KATEGORİLER
SON EKLENENLER
Search By Tags