top of page

Vestel, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun ana sponsoru oldu


Türkiye’nin teknoloji devi Vestel, Türk sporuna verdiği desteği, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun ana sponsorluğunu üstlenerek genişletmeye devam ediyor. Vestel, 2024 Paralimpik Olimpiyatları öncesinde yapılan bu iş birliğiyle; Dünya Şampiyonluğu elinde bulunduran Ampute Futbol Millî Takımı başta olmak üzere toplam 15 farklı branşa destek verecek.


Türk sporunun en önemli destekçilerinden Vestel, 25 yıldır attığı somut adımlara bir yenisini daha ekledi. Voleybol, e-spor, hentbol, bisiklet, jimnastik ve yelkendeki sponsorluklarıyla ülke sporuna katkıda bulunan Vestel, son olarak Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun ana sponsoru oldu.


Vestel Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ergün Güler, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen ve TBESF sporcuları’nın katılımıyla gerçekleşen imza töreninde, sözleşmenin detayları aktarıldı.


Konuşmasına depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlara baş sağlığı dileyerek başlayan Vestel Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ergün Güler, “Ülkemiz çok zor bir dönemden geçiyor. Yaralarımızı bir an evvel sarmak için mücadele ediyoruz. Bu süreçte sporun da iyileştirici ve birleştirici rolünün her zamankinden daha kritik olacağına inanıyoruz” dedi.


“Çeyrek asırdır sporu destekleyen köklü bir kurum olarak, tıpkı tüm iş süreçlerimizde olduğu gibi spor ile birlikteliklerimizde de anahtar kelimemiz ‘sürdürülebilirlik’. Spor yatırımlarımızı sürdürülebilir kıldığımız için desteklediğimiz spor dallarında bugün ülkemiz bir dünya markası oldu. 7 yıldan fazla bir süre önce voleybol ile başlattığımız ve hala büyük bir uyum içinde devam eden birlikteliğimiz bu bakış açımızın en somut göstergelerinden biri. Şimdi de Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile benzer bir yola çıktık. Bu gelişme başta şahsım olmak üzere tüm Vestel Şirketler Grubu adına büyük onur ve mutluluk kaynağı. Federasyonumuz, daha önce elde ettiği başarıları, sponsoru Vestel ile daha da yukarı taşıyacak ve özellikle 2024 Paralimpik Olimpiyatları olmak üzere dünya spor tarihine adını altın harflerle kazıyacak. 2024 Paralimpik Olimpiyatları için kotaların alındığı, ‘Paralimpik Yılı’ olarak anılan 2023 yılının, Vestel sponsorluğu ile birlikte verimli ve motivasyonu yüksek şekilde geçeceğinden kuşkum yok” ifadelerini kullanan Güler, sporculara manevi desteklerini de her zaman hissettireceklerini vurguladı.


Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen iş birliği ile ilgili; “Biz sporcularımızı azmin, mücadelenin, cesaretin ve başarının temsilcileri olarak tanımlıyoruz. Onların gücüne güç kattığı için Vestel’e teşekkür ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.


Başkan Ergezen: “Başarılarıyla ve hayatları boyunca verdikleri mücadeleyle Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde profesyonel olarak spor yapan sporcularımızın her biri birer ilham kaynağı. Bu sebeple de onlara verilen her bir destek çok anlamlı ve önemli. Sporcularımızın yeni hedeflere Türk sporunun en önemli destekçilerinden biri olan Vestel ile birlikte yürüyecek olmalarındaan dolayı biz çok heyecanlıyız. Bir araya geldiğimiz ilk günden beri ortak bakış açımızla sporcularımıza hak ettikleri ilgi ve alakayı gösterdikleri için öncelikle tüm Vestel yönetimine teşekkür ediyorum. Ailemiz her geçen gün büyüyor. Ülkemiz altyapısıyla, sunduğu olanaklar ve başarılarıyla örnek ülkeler arasındaki yerini sağlamlaştırıyor. Özellikle spor alanında tüm engelli bireylerimize neredeyse tüm branşlarda dahil olma, katılma fırsatı sunuyoruz. Bizler her geçen gün hedeflerimizi daha da yukarı taşıyoruz. Buna rağmen zorluklarla da karşılıyoruz. Ne yazık ki yaşadığımız felaketlerden en çok engelli vatandaşlarımız etkileniyor. Kurumsal kapasitemizi artırarak bu zorluklara çözüm üretici rolümüzü güçlendirmek istiyoruz. Bir spor federasyonu olarak sportif başarıyı öncelediğimiz düşünülebilir. Ancak bizler temel önceliğimizi farkındalık artırmak, yeni sporcular kazanmak, sporcularımızın hayatlarını kolaylaştırmak ve onların gelişim ve katılım süreçlerini gözlemleyerek, desteklemek olarak belirledik. Bu yaklaşım, sayesinde destekçilerimizi çoğalttık ve madalya sayımızı da rekor seviyelere taşıdık. Bünyemizde farklı branşlardan, her yaş grubundan dünya şampiyonlarımız var. Daha iyi imkanlarla yetişen harika bir nesil var. Biz sporcularımızı azmin, mücadelenin ve cesaretin temsilcileri olarak tanımlıyoruz. Onların gücüne güç kattığı için Vestel’e bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.


KUTU

Vestel, ampute edilen depremzedelere de el uzattı

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun ana sponsoru olarak Türk sporuna verdiği desteği genişleten Vestel, depremde zarar gören ampute sporcu veya sporcu olmak isteyenlere TBESF’ye katılmaları durumunda protez dahil her türlü ihtiyaçlarını da karşılama kararı aldı. Bu kapsamda Vestel, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı koordinasyonuyla ampute depremzede sporcular için çalışmalarına hız verdi. Konuyla ilgili konuşan Vestel Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ergün Güler, “Resmi verilere göre Kahramanmaraş Depremleri nedeniyle 1800 vatandaşımız ampute edildi. İçlerinde sporla ilgilenen ya da ilgilenmek isteyen çocuklarımızın, gençlerimizin Federasyon ile bağlantı kurmasına, spora yönelmesine destek olacağız. Biliyoruz ki sporun birleştirici, iyileştirici gücü geleceğimizi aydınlatacak. Bu konuda sorumluluk almaya hazırız ve çok istekliyiz” diye konuştu.


KUTU

Cnın başarıları

  • Ampute Milli Takımı, 2014 yılında Polonya’da gerçekleşen Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası’nda ikinciliği; Meksika’da düzenlenen Dünya Ampute Futbol Şampiyonası’nda üçüncülüğü elde etti.

  • 2017 yılının Ekim ayında ülkemizin ev sahipliği yaptığı Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Avrupa Şampiyonası final maçında İngiltere’ye karşı 2-1 skoruyla üstünlük sağlayan Ampute Milli Takımı, şampiyon oldu. Bedensel Engelliler Spor Federasyonu kapsamında bulunan ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun “Türkiye Futbol Oynuyor” projesi ile destek sunulan Ampute Futbol Milli Takımı, şampiyonanın final maçında İngiltere ile karşı karşıya geldi.

  • 2021 yılında 12-19 Eylül tarihleri arasında Polonya’nın Krakow şehrinde gerçekleşen Avrupa Şampiyonası’nda Ampute Milli Takımı birinciliği kazandı.

  • Ampute Futbol Milli Takımı, 2022 Dünya Kupası'nın finalinde Angola'yı 4-1 yenerek dünya şampiyonu oldu. İki Avrupa şampiyonluğu bulunan Milli Takım, tarihinde ilk kez Dünya Kupası'nın sahibi oldu.

Kommentare


bottom of page