top of page

RAMS Türkiye, kültür ve sanat çalışmalarını hızlandırdı


Almanya, Tayland, Dubai (BAE), Türkiye ve Kazakistan olmak üzere 8 farklı sektörde faaliyet gösteren RAMS Global şirketlerinden RAMS Türkiye, kültür ve sanat alanındaki çalışmalarını hızlandırdı. 22 Mayıs Çarşamba sabahı RAMS Türkiye İletişim Grup Başkanı Funda Öge’nin daveti ile Restoran Modern’de bir araya geldik. Öge, şirketin kültür-sanat çalışmalarını ve bu alandaki gelecek dönem projelerini aktardı.


“RAMS Global olarak amacımız hayatın her alanında insanların yanında olmak ve hayatlarına değer katmak. Bu yaklaşımın izinde, yalnızca yaşam alanlarına sunduğumuz katkıyla sorumluluğumuzu sınırlandırmıyor, aynı zamanda toplumun kültürel ve sanatsal gelişimine de destekte bulunan bir rol üstleniyoruz. Çünkü inanıyoruz ki bir toplumun gerçek anlamda gelişimine katkıda bulunmak, yalnızca ekonomik sınırlandırmalarla değil; kültür ve sanatın yayılması ve desteklenmesiyle de ölçülür. Kültür ve sanat yatırımlarımızı da bu anlamda en büyük motivasyon ve ilham kaynağımız olarak adlandırıyoruz. Gelecekte de kültürel ve sanatsal projelere verdiğimiz desteği artırarak, toplumun her kesimine ulaşmayı ve sanatın gücünü daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyoruz.”


RAMS Müzik Festivali ile 200 bin kişiye ulaşıldı

“Yaptığımız yatırımlarla, genç yeteneklere destek olacak, kültür ve sanatın erişilebilirliğini artıracak ve toplumun çeşitli kesimlerine ulaşacak projelere öncelik veriyoruz. Bu kapsamda 18 Mayıs’ta RAMS Global ve Dosso Dossi Holding iş birliğiyle düzenlediğimiz RAMS Müzik Festivali, müziğin erişilebilir olması adına bizim için çok önemliydi. Yenikapı Etkinlik Alanı’nda yaklaşık 200 bin kişinin bir araya geldiği bu özel etkinlikle, kültür-sanat alanında üstlendiğimiz kurumsal sorumluluğun bir yansıması olarak halkımızdan geniş kitlelerin katılımını mümkün kılabilmek için tüm sürecin desteğini üstlendik. Türkiye’nin en büyük açık hava etkinliklerinden birini hayata geçirdik. Etkinlik kapsamında gerçekleşen konserlerde Sefo, Murda, Zara, Burak Bulut, Kurtuluş Kuş, Ayaz Erdoğan, Siyam ve Mustafa Baran’ın sahne almasının yanı sıra, görsel şovlar ve lazer efektlerle tam bir müzik festivali havası yaşandı. Katılımcılarımıza günlük yaşamın koşuşturmasında “değer” katan, en keyifli yatırımlarımızdan biri olarak adlandırabiliriz.”


Kazakistan’ın kültür miraslarından Dimash Qudaibergen’in konseri İstanbul’da gerçekleşecek

“Kazakistan’ın kültür miraslarından biri ve Dünyanın en iyi sesi kabul edilen Dimash RAMS Global ile Türkiye’de RAMS olarak, ilk günden itibaren Türkiye ve Kazakistan arasında hem ekonomik hem sosyal hem de kültürel bir köprü olmayı amaçladık. Bu hedef doğrultusunda çeşitli iş birliklerine katkı sunuyoruz. Bu sürecin en kıymetli yansımalarından biri, desteklediğimiz kültür ve sanat etkinlikleri. Bu kapsamda, 24 Mayıs Cuma akşamı Kazakistan’ın kültürünü yansıtan önemli sanatçımız Dimash Qudaibergen’in konseri Beşiktaş Tüpraş Stadyumu’nda RAMS Global’in ana sponsorluğunda gerçekleşecek. Dimash Qudaibergen’in dünya çapında tanınan ve sevilen bir sanatçıolmasının yanı sıra Kazakistan kültürünün zenginliğini ve derinliğini en iyi şekilde temsil etmesi de bizler için kıymetli. Onu Türk sanatseverlerle buluşturmak, iki ülke arasındaki kültürel bağları daha da güçlendirmek adına büyük bir adım olacak, toplumlar arasındaki dostluk bağlarını pekiştirecektir. Yaşam alanlarına sunduğumuz katkının yanı sıra kültür- sanat alanındaki yatırımlarımızla da iki ülke arasındaki dostluk ve iş birliğini daha da ileri taşımak için çalışmaya devam edeceğiz. İnsanların yaşamlarına anlam katan ve topluma ilham veren projelere odaklanmayı sürdüreceğiz.”

Comments


bottom of page