top of page

Turk Grass Ma Carpet, dünyada bir ilki gerçekleştirme yoluda


Gaziantep merkezli, yüzde 100 yerli sermaye ile yaklaşık 50 ülkeye ihracat yapan Turk Grass Ma Carpet, bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Anti-statik ürün için dünyada sadece kendilerinin patent başvurusunda bulunduğu bilgisini veren Turk Grass Ma Carpet’in Yönetim Kurulu Başkanı Memet Arslan, bu alanda dünyada bir ilki gerçekleştireceklerinin özenle altını çizdi. Arslan, “Biz Türkler’in olduramayacağı şey yok. Firma olarak Made In Türkiye bayrağını tüm dünyaya vurmakta kararlıyız” dedi. Real Madrid, Barcelona, Ajax ve Liverpool gibi ünlü futbol takımlarının stadyumlarında kullanılan yüksek kaliteli suni çim halısının üreticisi Turk Grass Ma Carpet’in ürünleri, Burj Khalifa’dan London School Of Economics’e kadar birçok dünya devi tarafından da kullanılıyor.


Sağlıkla ilgili önlemler

Dekorasyon ve peyzaj alanlarında yurt içi ve yurt dışı birçok projeye malzeme temin eden, otel halısı, parça halı üretim ve satışında da sektöründe öncü ve lider firmalardan olan, Gaziantep merkezli, yüzde yüz yerli sermaye Turk Grass Ma Carpet, kaliteli ürünleri ile ezber bozuyor. Turk Grass Ma Carpet’in Yönetim Kurulu Başkanı Memet Arslan, “Sağlık bizim olmazsa olmazlarımız arasında geliyor. Halı sahalarda futbol oynayan futbolseverlerimizin sağlığını kontrol altında tutmayı amaçlıyoruz. Sağlık açısından bir önlem olarak kendi geliştirmiş olduğumuz anti-statik (topraklama etkisi olan) ürünlerimiz için patent başvurusunda bulunduk. Bu ürünlerimiz aynı zamanda güneş ışınlarına karşı solmayı engelliyor ve yağmur tahliye sistemine sahiptir. Anti-statik ürünlerimizin patentini ortalama 3 ay içinde alacağımızı öngörüyoruz. Patentimizi almamız durumunda bu alanda bu patenti alan dünyada ilk ve tek firma olacağız” dedi.


Real Madrid, Barcelona, Ajax ve Liverpool gibi dünya devlerinin tercihi

Dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa’nın balkonlarından Hannover Messe’ye; Real Madrid, Barcelona, Ajax ve Liverpool gibi dünyaca ünlü takımların stadyumlarından London School Of Economics Futbol Sahası’na kadar birçok dünya devinin tercihi olan Turk Grass, ürettiği yüksek kaliteli suni çim halıları ile sektörün kalite çıtasını yükseltiyor. Turk Grass Ma Carpet Yönetim Kurulu Başkanı Arslan, “Bizim için olmaz diye bir şey yok. Sadece bazı şeyler zaman alıyor” ifadesini kullandı.


Ürün çeşitliliği ve teknolojik gelişim

Turk Grass Ma Carpet olarak teknolojik yatırımlar ve kaliteli ürünlerle çok özel bir yerde bulunduklarını anlatan Arslan, “Dekoratif kullanımdan bahçelere ve halı sahalara özel ürünler üretiyoruz. Turk Grass olarak ürün çeşitliliğimizi yeni teknolojik gelişmeler ışığında takip ediyor ve genişletiyoruz. Dünyaca ünlü futbol takımlarının halı sahalarına özel çim üretiyoruz. Dünyaya suni çim halıyı biz satıyoruz. Bu bizim için bir gurur kaynağı. Amacımız dünyada en çok satan olmak değil, en kaliteli ürünleri imal eden bir firma olabilmek” dedi.


Yatırımlar devam edecek

Turk Grass Ma Carpet olarak 2022 yılını 6 milyon avro ile kapattıklarını söyleyen Arslan, 2023 yıl sonundaki hedeflerinin 10 milyon avro olduğunu belirten Arslan son olarak şu bilgileri verdi: “Başta makine parkuru olmak üzere yatırımlarımız devam edecek. Ülkemizde çok önemli firmalar var. Ve bu firmalar aslında çok kaliteli, çok ciddi işler yapıyorlar. Ülke olarak en büyük eksiğimiz markalaşmak. Biz, Turk Grass Ma Carpet olarak markalaşma sürecimizle dünya markası olmayı kendimize hedef edindik.” dedi.Comments


bottom of page