top of page

THE BODY SHOP "yaşlanma karşıtı" söylemine veda ediyor
Kurulduğu günden bu yana bitkilerin gücünü doğa ile uyumlu hale getirmek adına çalışan The Body Shop, söylemlerinden yaşlanma karşıtı söylemini (Anti Aging) kaldırarak cesur bir hamle gerçekleştirdi.

Marka bu cesur hareketine ek olarak dünya çapında her 20 saniyede bir şişe satılan Drops of Youth Konsantre Serum’da dahil olmak üzere tüm serinin adını doğada kendini yenileme özelliği ile bilinen ve içeriğinde bulunan Edelweiss Çiçeği’nden ilham alarak Edelweiss olarak değiştirdi.


The Body Shop, 2021 yılında özgüvene ilham vermek adına öz sevgi kampanyası başlatarak Global Kendini Sevme Endeksi’ni uygulamaya aldı. Sonuçlar net bir şekilde; güzellik endüstrisinin havalı, filtrelenmiş mükemmel görüntüleri ve gerçekçi olmayan iddiaları kullanmasından kaynaklı dünya çapında insanların çoğunluğunun özgüvenleri üzerinde olumsuz bir etki bıraktığını ortaya koydu.


Endeks sonuçları ardından kendi uygulamalarını gözden geçiren The Body Shop, 140 milyar dolar değerinde olan küresel yaşlanma karşıtı pazarının oyuncusu olmaktan vazgeçme kararı aldı ve uzun yıllar boyunca güzellik endüstrisinin normlarının ve kodlarının değişim yaratıcısı olan Kurucusu Anita Roddick’in aktivist köklerine geri dönmek için harekete geçti.


İnsan hakları ve çevre sorunlarının yanı sıra özgüven konusunda da yorulmadan kampanyalar yürüten The Body Shop Kurucusu Anita Roddick yıllar öncede yaşlanma karşıtı konusunda kararlı bir duruş sergileyerek “Kırışık bir cilde sahip olmak istemediysen, yıllar önce gülümsemeyi bırakmalıydın.” demişti.


Yaşlanma karşıtı söylemini kaldırarak cesur bir hamle gerçekleştirdiklerini belirten The Body Shop’un Marka Başkan Yardımcısı Lionel Thorea, “Biz her zaman değişimlere imza atan, aktivist bir markayız. Doğru mesajı verdiğimizden emin olmak, bizim en büyük görevimiz. Ürünlerimizi kullanan herkesin kendini güçlü ve ışıltılı hissetme hakkı var. The Body Shop ailesi olarak bizler, yaşlanmanın bir zevk ve ayrıcalık olduğuna inanıyor, insanların bir zaman makinesindeymişçesine gençleşmeye çabalaması yerine, yaş almanın güzelliklerini kabul etmesine yardımcı olmayı amaçlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Comentarios


bottom of page