top of page

Tezmaksan, CubeBOX-AMR ile sanayiciye “metal yakalı çalışan” sağlayacakTürkiye talaşlı imalat sanayinin öncü firmalarından Tezmaksan, AR-GE çalışmalarıyla geliştirdiği çözümler arasına bir yenisini daha ekledi. Lojistik ve malzeme taşıma işlemlerinin yoğun olduğu sektörlere yönelik geliştirilen CubeBOX-AMR, “metal yakalı çalışan” anlayışıyla tasarlandı. Karanlık fabrika konseptine de uyumlu yeni CubeBOX-AMR robot sistemi bu yıl içinde sanayicinin kullanımına sunulacak. Ayrıntıları Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu anlatıyor…


CubeBOX-AMR, üretim verimliliğinde yeni bir dönemi başlatacak

Hakan Aydoğdu, endüstriyel otomasyon ve imalat süreçlerinde yaygın olarak kullanılan makine üreten makineler prensibi ile çıktıkları yolda AR-GE çalışmalarıyla önemli yol aldıklarını ifade etti ve ekledi: “Amacımız, üretim verimliliğini artırırken aynı zamanda üretim sürecini de optimize etmek. Bunun için CubeBOX yelpazesindeki robotik çözümleri ve FMS (esnek üretim sistemleri) yazılımları ile ve üç eksen CNC tornaların ardından bu sene piyasaya sunacağımız CubeBOX-AMR çözümümüzü geliştirmede sona geldik. CubeBOX-AMR sistemlerimiz ile amacımız, işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda, darboğaz yaşadıkları, yüksek maliyetleri ve operasyonel giderleri olan stoklama ve lojistik süreçlerinde yalınlık, uçtan uca planlama, ERP entegrasyonu ve insansız çalışma gibi birçok fayda sağlayabilmek. Bu ve yanında getireceği birçok faydaların sonucu olarak işletmeler üretimde önemli bir verimlilik artışı sağlayacak.”

 

Malzeme taşıma ve lojistik işlemleri otomatikleşecek

Hakan Aydoğdu, CubeBOX-AMR’ın insan müdahalesi gerektiren manuel taşıma işlemlerini azaltırken ya da ortadan kaldırırken insan kaynaklı hataları da minimize edeceğini söyledi: “Bunun yanında sağlayacağı ‘esneklik ve ölçeklenebilirlik’ ile birlikte işletmelerin üretim taleplerine hızlı bir şekilde yanıt vermek için kolayca yeniden yapılandırılabilecek. ‘Daha iyi planlanmış üretim akışı’ zamanında teslimatları ve işletme verimliliğini artıracak CubeBOX-AMR, ‘hızlı ve hassas taşıma’ hassasiyetiyle birlikte üretim hattında malzeme akışının hızlanmasına ve süreçlerin daha verimli bir şekilde yönetilmesine olanak tanıyacak. ‘Güvenlik altyapısı’ özelliği ile çevresel engelleri algılayıp çarpışmalardan kaçınan sistemimiz, ‘verimlilik ve maliyet tasarrufunu mümkün kılan yapısıyla da üretim verimliliğini artırıp işletme maliyetlerini düşürecek.

 

Tezmaksan olarak farkımız, sahip olduğumuz 43 senelik bilgi birikimi ve mevcut CubeBOX ürün yelpazesi ile CubeBOX-AMR ürünümüzü eşlenik çalıştırmak. Bu sayede G2R (Goods To Robot) konseptinde, iş parçalarının stoklandığı alanlardan direkt robotlu CubeBOX sistemlerimize oradan da CNC makinelerine, işleme prosesinden sonra da bitmiş iş parçasının el değmeden tekrar stok alanına yönlendirilmesine kadar olan tüm süreci karanlık fabrika konseptinde insansız yürütmüş olacağız.”

 

 

 

コメント


bottom of page