top of page

Teksüt, ürün yelpazesini geliştirdi


Teksüt, İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu, Bursa, İzmir ve Ankara Bölge müdürlükleri ve dağıtım merkezleri ile Türkiye’nin büyük bir kısmına ürünlerini ulaştırıyor. Ulusal, yerel zincirlerin ve marketlerin yanı sıra Türkiye’nin önde gelen e-ticaret platformlarında ürünlerini müşterileri ile buluşturuyor. Türkiye’nin süt ve süt ürünlerini 4 kıtada 42 ülkeye ihraç ediyor. Üretim hattını ve ürün yelpazesini de geliştiren Teksüt uluslararası kalite standartlarını koruyarak üretim, pazarlama ve ihracat başta olmak üzere her alanda en iyiyi hedefliyor.


Teksüt Yönetim Kurulu Üyesi Arda Aksaray hedefli ve planlı çalışmanın yanı sıra başarıya inanan bir takım gibi hareket ettiklerini belirterek şunları söyledi: “Hem Türkiye’de hem de yurtdışında Teksüt ürünlerinin pazar payını daha da artırabilmek için üretim altyapımızı güçlendirdik, çalışanlarımıza yatırım yaptık. Günlük süt işleme kapasitemizi bin tonun üzerine çıkarttık. Süt üretiminde UHT hatlarımızın kapasite artırımını sağladık. Proses ve dolum makine yatırımımızı yaptık. Yoğurt, ayran, tereyağı ve krema hatlarımızda kapasite artırımlarını tamamladık. Ürün yelpazemize yeni ürünler ekledik, en son katıldığımız YZB 2023 Fuarı’nda Laktozsuz Süt ürünümüzü sunduk. Üretim, kalite, satış ve pazarlama ekiplerimiz, ihracat organizasyonumuz ve tüm bu birimlere kesintisiz hizmet sunan destek birimlerimiz ile bir takım ahengiyle çalışıyoruz. Toptan, perakende, ev dışı tüketim, e-ticaret ve ihracat birimlerimiz ile bir bütün olarak birbirimize destek vererek adımlar atıyoruz. ”


Teksüt Satış ve Pazarlama Direktörü Murat Keleş Türkiye’nin hem üretim hem de tüketim anlamında büyük bir ekonomik gücünün olduğunun altını çizdi. Rekabetin yoğun olduğu süt ve süt ürünleri sektöründe dinamikleri yakından takip ettiklerini, sahadan elde ettikleri verileri doğru analiz ederek çalışmalarına yön verdiklerini paylaştı. Murat Keleş bu kapsamda perakende sektörünün önemli buluşması YZB 2023’te Destek Sponsoru olarak yer almaktan mutlu olduklarını dile getirdi. Teksüt olarak her yıl düzenli bir şekilde inovasyon yatırımlarına devam ettiklerini, ürün gamını geliştirerek yeni ürünleri tüketicilerin beğenisine sunduklarını belirtti. Murat Keleş şöyle devam etti: “ Süt ürünleri pazarı rekabetin yoğun, güvenin önemli olduğu bir kategori. Üretim gibi satış da her gün yeniden yapılıyor. Biz müşterilerimizin sesine kulak vererek, beklentilerini anlamaya gayret ederek çalışmalarımıza yön veriyoruz. Üretimden ve iç pazardaki birikimimizden gelen gücümüz uluslararası deneyim ile birleşerek bizi başarıya taşıyor .”

Comments


bottom of page