top of page

Taşkın Kızılok, IC Enterra Yenilenebilir Enerji’nin Genel Müdürü olduIC Enterra Yenilenebilir Enerji’de Genel Müdürlük görevine, enerji sektöründe 25 yıllık tecrübeye sahip Taşkın Kızılok getirildi. Aralık 2023 sonundan itibaren Genel Müdürlük görevini üstlenen Kızılok, bilgi birikimi ve uzmanlığı ile IC Enterra Yenilenebilir Enerji’nin, “dünya için enerji üretirken, dünyayı koruma” hedeflerine katkı sağlayacak.


Taşkın Kızılok kimdir?

Yenilenebilir enerji alanındaki iş geliştirme projeleri ile öne çıkan Taşkın Kızılok, profesyonel iş hayatına 1999 yılında uluslararası danışmanlık şirketi Deloitte bünyesinde başladı. Elektrik sektörü yapılanma projelerinde uzmanlaşan Kızılok, daha sonra Türkiye genelinde hizmet veren bir başka enerji şirketinde 14 yıl boyunca İş Geliştirme ve Genel Yönetimden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

 

2022 yılından itibaren IC Holding’in enerji sektöründe faaliyet gösteren IC İçtaş Enerji’de Türkiye ve yurtdışı yenilenebilir enerji sektöründe iş geliştirmeden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışan Taşkın Kızılok, 2023 yılı sonu itibariyle IC Enterra Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü görevine atandı.

Comments


bottom of page