top of page

Serdar Urçar, HP Türkiye'nin yeni Genel Müdürü olarak atandı


HP, Serdar Urçar'ın, 20 Kasım'dan itibaren HP Türkiye'nin yeni Genel Müdürü olarak atandığını duyurdu. Serdar Urçar, Orta ve Doğu Avrupa HP Kanal Başkanı olarak yeni bir görev üstlenen ve Avrupa kanal operasyonlarının geliştirilmesine odaklanacak olan Emre Alaman'ı takiben göreve başlayacak. Urçar, HP'nin kilit sektörleri olan kişisel sistemler, yeni hibrit dünyaya yönelik baskı, endüstriyel grafik ve 3D baskı sektörlerini yönetmek ve büyütmekten sorumlu olacak ve aynı zamanda Türkiye'deki ESG faaliyetlerini yönlendirmeye ağırlık verecek.


Serdar Urçar 2020 yılından bu yana CEO olarak görev yaptığı Comodif’in ardından HP'ye katılıyor. Urçar daha önce Netaş ve Index Grup'ta yönetici pozisyonlarında bulunmuştu. Serdar Urçar ayrıca, 1997'den 2016'ya kadar Hewlett Packard Türkiye'de başarılı bir kariyer sürdürmüş ve HP Türkiye’nin faaliyetlerini yönetmiş, ardından da Bölge Direktörü olarak Orta Doğu, Akdeniz ve Afrika'daki kanal satışlarından ve KOBİ segmentinden sorumlu olmuştu.


Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden sonra, Jean Monnet AB Ensititüsü’nden yüksek lisans derecesi alan Urçar, eşi ve iki kızıyla birlikte İstanbul'da yaşıyor.


Commenti


bottom of page