top of page

QNB Finansbank, yeni dönemde "Önce insan" değerine odaklanacak QNB Finansbank 2010 yılından bu yana benimsediği kurum kültürünü gözden geçirerek yeni yol haritasını belirledi. Gelecek dönemde kurumun DNA’sı önce insan, güven, adaptasyon, öncü olmak ve birlikte gelişim değerlerinden oluşacak. QNB Finansbank değişen dünya koşulları ve iş dünyasındaki yenilikler çerçevesinde yol haritasındaki değişimleri yeni kurum kültürünü yayınlayarak duyurdu. QNB Finansbank bu süreçte, hem çalışanlar, hem müşteriler hem de diğer paydaşlar için o kurumla çalışmanın anlamını tanımlayan varoluş amacını ‘Beklenenin ötesine geçeriz. Kalıcı değer yaratırız’ olarak belirledi. 


QNB Finansbank, bir organizasyonun değerleri, inançları, normları ve iş yapış şekillerini belirleyen temel unsurlardan biri olan kurum kültürü rehberini hazırlarken, kendi kurum içi iş yapış biçimleriyle ve stratejileriyle paralel bir içerik oluşturmayı hedefledi.Banka kurum kültürünü gözden geçirip yenilerken iş birliği ve katılımcılığı esas alarak, çalışanların görüşleri ve önerileri doğrultusunda çalışmaları şekillendirdi. Bu kapsamda QNB Finansbank anket çalışmaları, atölye çalışmaları, bire bir görüşmeler ve mevcut süreçlerin incelenmesine yönelik iş birlikleri ile kültürün yapısını çalışanlarıyla birlikte hazırladı. 

Önce insan, güven, adaptasyon, öncü olmak ve birlikte gelişim değerlerinin ön planda tutulduğu ve vizyonlarıyla uyumlu stratejilerin hayata geçirilmesini hedefleyen kurum kültürü çalışması, QNB Finansbank çalışanlarının motivasyonunu artırmayı ve kurumsal hedeflere ulaşmayı kolaylaştırmayı da amaçlıyor. QNB Finansbank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Cenk Akıncılar, yenilenen kurum kültürleri hakkında yaptığı açıklamalarda şu sözlere yer verdi: “Son yıllarda ülkemizde ve dünyada yaşanan krizler, pandemi, deprem gibi gündemler  bize zaten kültürümüzde var olan insan odaklılığın önemini bir kez daha hatırlattı. QNB Finansbank olarak sektörümüzden doğan sorumluluğumuzla bu anlamda öncü rol üstlendik ve beklenenin ötesine geçmeyi hedefleyerek farkındalık yaratmayı amaçladık. Kurum kültürümüzü revize ederek ‘Önce İnsan’, güven, adaptasyon, öncü olmak, adaptasyon dedik ve birlikte gelişimin önemini vurguladık. Çalışanlarımızın fikirlerini alarak ortaya çıkarttığımız yeni kurum kültürümüzün, bankamızın başarı hikayesini daha da ileriye taşıyacağına ve sürdürülebilir bir büyüme sağlayacağına olan inancımız tam.”

 

Comments


bottom of page