top of page

PayTR'ın yeni CEO'su Merve Tezel oldu


Türk mühendislerinin geliştirdiği yenilikçi ürün ve çözümler sunan ödeme kuruluşu PayTR'ın yeni Genel Müdür ve İcra Kurulu Başkanı (CEO) Merve Tezel oldu. 2018'den beri PayTR CEO'su olarak görev alan Tarık Tombul, PayTR Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaya devam edecek.


PayTR, önde gelen finans ve ödeme kuruluşlarında engin deneyime sahip olan Merve Tezel'in 6 Mart 2023 tarihinden itibaren PayTR Genel Müdür ve İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak görev alacağını duyurdu. Tezel, bu unvanı 2018'den beri PayTR'da CEO'luk görevini üstlenen Tarık Tombul'dan devralacak. Tombul, bu tarihten itibaren PayTR'da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almaya devam edecek.


Merve Tezel kimdir?

Merve Tezel, profesyonel kariyerinin ilk 10 yılını Yapı Kredi Bankası ve Garanti Ödeme Sistemleri'nde geçirdikten sonra 15 yıla yakın bir süre boyunca Visa'da görev aldı. Visa bünyesinde beş yıl boyunca Güneydoğu Avrupa Danışmanlık ekibinin liderliğini yürüten Tezel, 2012'den beri Visa Türkiye'nin Genel Müdürü rolünü üstlendi. Tezel, Robert Kolej'den mezun olduktan sonra ABD'de Ithaca Üniversitesi ve Lehigh Üniversitesi'nde işletme lisans ve lisansüstü eğitimlerini tamamladı.


Yeni organizasyonun vizyonumuza büyük katkısı olacak

PayTR Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Yiğit Cengiz, “PayTR'ın, işyerlerinin ödeme süreçleriyle ilgili tüm ihtiyaçlarını tek bir adresten en iyi şekilde karşılayabilme ve Türkiye'nin lider ödeme kuruluşu olma vizyonunda yeni yönetim ve icra kurulu organizasyonumuzun çok büyük katkısı olacağını düşünüyorum” dedi.


PayTR'ın mevcut CEO'su Tarık Tombul, 2018'den beri üstlendiği rolde PayTR'ın işlem hacminin 30 katına çıkmasına ve 70 bini aşkın yeni işyerinin PayTR müşteri portföyüne katılmasına önderlik etti. Yiğit Cengiz, Tombul'la ilgili, “Yönetim Kurulu Üyesi olarak, Tarık Tombul'un sektör tecrübesi ve vizyonunun şirketimizin büyümesine önemli katkıları olacağını düşünüyorum ve beraber çalışmaya devam edeceğimiz için büyük mutluluk duyuyorum” şeklinde konuştu.


PayTR hakkında

2009 yılında Türk mühendisler tarafından kurulan ve 26 Nisan 2016 itibarıyla 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun kapsamında lisanslı bir ödeme kuruluşu olan PayTR Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu AŞ, Türkiye'nin en köklü fintek şirketidir.     

80 binden fazla işletmeye; Sanal POS, Linkle Ödeme, Pazaryeri Çözümü, PayTR NeoPOS, Tosla ile Ödeme, Havale/EFT, Güvenli Kart Saklama, Tekrarlayan Ödeme (Abonelik Yöntemi), Dövizle Satış, Mobil POS, Fiziki POS ve Mobil Ödeme gibi Alternatif Ödeme Çözümleri sunmaktadır. Güvenlik çözümleri arasında ise PCI DSS uyumlu altyapı, SSL sertifikalı ödeme sayfaları, Fraud ve Sahtecilik Önleme, 3D Secure yer almaktadır. Ayrıca, 7/24 operasyonel ve teknik destek, özel müşteri temsilcisi, başarılı işlem oranlarını artırmaya yönelik destek servisleri gibi birçok katma değerli hizmet de sunmaktadır. PayTR'ın geliştirme çalışmalarına devam ettiği E-Para ve Cüzdan Çözümleri 2023 yılında tamamlanacaktır. 2021 yılında Türkiye'nin en büyük özel sermaye fonu Actera ile yatırım ortaklığı yapan ve Haziran 2021 itibarıyla TCMB onayıyla faaliyet izni kapsamını genişleterek e-para lisansı alan PayTR, elektronik para faaliyetleri sunmaya başlamıştır. 13 yılı aşkın sürelik sektör tecrübesi, deneyimli ekibi, güçlü kurumsal yapısı ve inovasyon kültürüyle çok yönlü bir fintek şirketi olan PayTR, geliştirdiği inovatif ürün ve teknolojilerle, yenilikçi ve sürdürülebilir ödeme deneyimi yaşatarak üye iş yerlerinin hayatlarını kolaylaştırmaktadır.    留言


bottom of page