top of page

P&G Türkiye, "Umutla Paris 2024" yolunda 10 paralimpik sporcu ve annesini destekleyecekGlobalde 2028 yılına kadar olimpik ve paralimpik oyunlarına sponsorluğunu sürdüren P&G, Türkiye'de de Türkiye Milli Paralimpik Komitesi (TMPK) iş birliği ile Paralimpik Oyunlara ve spora verdiği desteği daha kapsayıcı ve eşitlikçi bir platforma taşıdı ve "Umutla Paris 2024" yolunda 10 paralimpik milli sporcuya ve annesine desteğini açıkladı. Anlaşma kapsamında, P&G Türkiye golbol, judo, masa tenisi, okçuluk, tekvando ve yüzme branşlarında 10 paralimpik sporcu ve annesini destekleyecek. Bu açılımla birlikte dokuz yıldır devam eden "Olimpik Anneler" programını "Yıldız Anneler" şeklinde değiştiren P&G Türkiye, paralimpik sporcuların da dahil edilmesiyle birlikte, 2024 Paris Olimpik ve Paralimpik Oyunları yolunda 46 sporcu ve annesine destek olacak.


P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu konuyla ilgili şunları söyledi: "Sporun sağlıklı ve özgüveni yüksek nesiller yetiştirebilmemizde önemli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle 'Çocuğuna spor yaptıran her anne Yıldız Annedir' diyoruz. "Eşit Görüyoruz" yaklaşımımızı sporda da benimsiyor, bunu sadece kadın-erkek eşitliği olarak ele almıyor, fiziksel olarak engeli olan sporcuların da desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. İşte bu nedenle 2024 Paris Olimpiyatları'na yönelik desteklerimizi, TMPK ile elele vererek genişlettik. Sporun iyileştirici ve birleştirici gücüne inanıyoruz, bu nedenle spor kültürünü geliştirmeye ve bilinirliği geride kalmış branşların da tanıtılması için çalışmalarımıza devam edeceğiz."


Farklı branşlarda 10 paralimpik sporcuya destek verilecek

Desteklenecek paralimpik sporcuları belirlerken branş çeşitliliğini ve kadın-erkek dengesini göz önünde bulundurduklarını ifade eden Tankut Turnaoğlu sözlerini sürdürdü: "2024 Paris Olimpiyatları kapsamında gerçekleştirilecek olan Paralimpik Oyunları'na katılma hakkı kazanan 10 sporcumuza ve annesine destek veriyoruz. Ülkemizin adını paralimpik oyunlarında duyuracak Para Yüzme'de Sevilay Öztürk ve Koral Berkin Kutlu, Tekerlekli Sandalye Masa Tenisi'nde Abdullah Öztürk ve Kübra Korkut, Para Okçuluk'ta

Öznur Cüre ve Bahattin Hekimoğlu, Para Tekvando'da Mahmut Bozteke, Para Judo'da Recep Çiftçi, Golbol Milli Takım Kaptanı Sevda Altunoluk ve Sevtap Altunoluk' a destek olmaktan gurur duyuyoruz."


Sponsorlukla ilgili görüşlerini paylaşan Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Başkanı Dr. Av. Murat Aksu şunları söyledi: "Bu an, sadece bir iş birliğinin başlangıcı değil, aynı zamanda bir umudun yeşermesi, bir hayalin gerçekleşmesi. P&G gibi dünyanın dört bir yanında saygı duyulan ve sevilen bir markayla, 2024 Paris Paralimpik Oyunları yolunda el ele vermenin heyecanını yaşıyoruz. P&G'nin desteğiyle, Paralimpik camiamız ve kahraman sporcularımız için yeni bir dönem başlıyor. Biz, 21 yaşında genç ve dinamik bir komiteyiz. Başarıya olan susamışlığımız, azmimiz ve inancımızla, dünyada ilk 10'a girmeyi hedefliyoruz. Bu hedefe ulaşmak için sporcularımızın sınırsız çabaları, bizlerin tutkulu çalışmaları ve tabii ki P&G gibi güçlü destekçilerimizin katkılarıyla mümkün. Bu iş birliği, sportif başarıların ötesinde, bir misyonun gerçekleşmesi anlamına geliyor."


Comments


bottom of page