top of page

P&G Türkiye'nin insan kaynaklarında yeni görev düzenlemeleri yapıldı


Tüketicilerin yaşamını iyileştiren kişisel bakım ve temizlik ürünleri şirketlerinden Procter & Gamble’da (P&G) yeni görev düzenlemeleri yapıldı. Buna göre yaklaşık 20 yıllık P&G kariyerinde son altı yıldır P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapan Mısra Meriçten bayrağı Berna Yener Aksu’dan devralarak, yeni görevini P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Üyesi ve Kıdemli İnsan Kaynakları Direktörü olarak sürdürecek.


Yaklaşık 24 yıldır P&G çatısı altında görev yapan ve son altı yıldır da Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Üyesi ve Kıdemli İnsan Kaynakları Direktörlüğü’nü üstlenen Berna Yener Aksu ise kariyerine ABD Cincinnati’de P&G Kuzey Amerika Güzellik Kategorileri Kıdemli İnsan Kaynakları Direktörü olarak devam edecek.


Mısra Meriçten kimdir?

Lise öğrenimini Özel Doğuş Lisesi’nde tamamladıktan sonra Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde lisans eğitimi alan Mısra Meriçten, profesyonel iş yaşamına 2004 yılında Procter&Gamble’ın Türkiye organizasyonunda İşe Alım, Eğitim ve Gelişim Sorumlusu olarak başladı. O günden bu yana P&G Türkiye Merkez Ofisi’nde, Gebze Fabrikası’nda ve çeşitli serbest konumlarda farklı görev ve üst düzey sorumluluklar aldı. Türkiye’nin yanı sıra Kafkasya ile Orta Asya Cumhuriyetleri’nde ve çeşitli Avrupa ülkelerinde liderlik görevlerinde ve projelerinde sorumluluklar üstlenen Meriçten, son altı yıldır P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya İnsan Kaynakları Direktörü olarak çalışıyordu. Mısra Meriçten, 1 Aralık 2023 tarihi itibarıyla P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Üyesi ve Kıdemli İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapacak.

Berna Yener Aksu kimdir?

Lise öğrenimini TED Zonguldak Koleji ve sonrasında AFS öğrenci değişim programı ile Berlin UVH Gymnasium’da tamamlayan Berna Yener Aksu, sırasıyla Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Harvard Extension School ve Adler School of Professional Coaching’te eğitim aldı. Profesyonel iş yaşamına 2000 yılında The Gillette Company Türkiye ve Balkanlar İşe Alım, Eğitim ve Gelişim Lideri olarak başlayan Yener Aksu, yaklaşık 24 yıllık süreç içerisinde farklı görev ve üst düzey sorumluluklar üstlenerek Türkiye P&G Merkez ofisi ve Gebze Fabrikası da dahil olmak üzere İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri ve İsviçre’de farklı liderlik görevlerinde bulundu. P&G Kuzey Amerika Güzellik Kategorileri Kıdemli İnsan Kaynakları Direktörü olarak atanan Berna Yener Aksu, yeni görevi için ABD'nin Cincinnati kentinde bulunacak.

Comments


bottom of page