top of page

P&G Türkiye’de üst düzey atamalar yapıldıTürkiye’de 20 markasıyla tüketicilerin yaşamını iyileştiren dünyanın en büyük kişisel bakım ve temizlik ürünleri şirketlerinden Procter & Gamble’da (P&G) üst düzey yeni atamalar yapıldı.


18 yıldır P&G çatısı altında görev yapan ve 2021 yılından bu yana Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Güzellik, Erkek Bakım ve Sağlık Grubunun Ticari Operasyonlarından sorumlu olan Armağan Sunerli, 1 Şubat 2024 itibarıyla kariyerine P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Üyesi ve Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak devam edecek.


16 yıl önce adım attığı P&G’de kariyerini 2022’den bu yana Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bebek Bakım Pazarlama Direktörü olarak sürdüren Özge Tanju ise Sunerli’nin bıraktığı bayrağı devralarak, kariyerine P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Güzellik ve Kişisel Bakım Kategorileri Ticari Operasyonlar Kıdemli Direktörü olarak devam edecek.

 

Armağan Sunerli kimdir?

Lise öğrenimini İzmir Amerikan Koleji’nde tamamlamasının ardından Sabancı Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden 2003 yılında mezun olan Armağan Sunerli, iş hayatına finansal denetim alanında başladı. 18 yıldır aktif olarak sürdürdüğü P&G kariyerine 2005 yılında Güney Marmara Satış Temsilci pozisyonu ile adım atan Sunerli, daha sonra şirket içerisinde ulusal zincir ve yerel marketler ile alakalı çeşitli pozisyonlarda görev aldı. 2021 yılından bu yana P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Güzellik, Erkek Bakım ve Sağlık Grubu’nun Ticari Operasyonlarından Sorumlu olarak çalışan Armağan Sunerli, 1 Şubat 2024 tarihi itibarıyla P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Üyesi ve Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevine devam edecek.Özge Tanju hakkında kimdir?

Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde gördüğü eğitimin ardından Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Özge Tanju, Darmstadt Teknik Üniversitesi ve Basel Üniversitesi’nde ekonomi, işletme ve tüketici davranışları üzerine eğitimler aldı. 16 yıllık profesyonel iş yaşamına P&G’de Zincir Mağazalar Satış Temsilcisi olarak başlayan Tanju, şirket içerisinde çeşitli görevler üstlendikten sonra 2019 yılında İsviçre’ye Avrupa Kadın Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörlüğü görevine atanmıştı. 2022 yılından bu yana Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bebek Bakım Pazarlama Direktörlüğü görevini yürüten Özge Tanju, yapılan son atamaların ardından, 1 Şubat 2024 itibarıyla P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Güzellik ve Kişisel Bakım Kategorileri Ticari Operasyonlar Kıdemli Direktörü olarak çalışmalarına devam edecek.

 

Comentários


bottom of page