top of page

Ozan Kırmızı, Alternatif Bank’ın yeni Genel Müdürü oldu


30 yılı aşkın süredir faaliyetlerini sürdüren Alternatif Bank’ta yeni bir dönem başlıyor. Alternatif Bank Yönetim Kurulu, Ozan Kırmızı’nın Bankanın yeni Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak atandığını açıkladı. Ozan Kırmızı’nın atama kararı, BDDK onayının ardından Kasım ayında yürürlüğe girecek.


Ozan Kırmızı kimdir?

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olan Kırmızı, Finans ve Muhasebe alanındaki yüksek lisans derecesini Macquarie Üniversitesi’nden aldı ve son olarak Stanford Üniversitesi’nde liderlik programını tamamladı. 2006’da katıldığı ING Türkiye’deki kariyeri boyunca dijital ve bireysel bankacılık alanında çeşitli yönetsel roller üstlenen Kırmızı, sektöre örnek teşkil eden yenilikçi pek çok dijital hizmet ve uygulamanın hayata geçirilmesine liderlik etti. Ozan Kırmızı 2020’den bu yana ING Türkiye Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı ve ING Yatırım Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini üstlenmekteydi.


Ozan Kırmızı: “Fark yaratan bir deneyim sunacağız.”

Alternatif Bank’ın güçlü bir kurumsal yönetim anlayışı olduğuna değinen Ozan Kırmızı “Alternatif Bank gibi önemli dönüşümleri başarıyla gerçekleştirmiş, köklü ve dinamik bir kuruma liderlik edecek olmaktan heyecan ve gurur duyuyorum. Hissedarımız ve Yönetim Kurulumuzun desteği ve de yetkin çalışanlarımızın gücüyle müşterilerimize fark yaratan bir deneyim sunacağız. Ekip olarak yazacağımız yeni başarı hikayeleri ile ülkemiz ekonomisine ve tüm paydaşlarımıza değer yaratmaya devam edeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Comments


bottom of page