top of page

Nestle ve Migros’tan deprem bölgesindeki çiftçiler için iş birliği


Nestle Kahvaltılık Gevrekler, yerel tahıl üretimini güçlendirerek, çiftçilerin desteklenmesi amacıyla “Tam Tahıl Tam Destek” projesini hayata geçiriyor. Migros iş birliğinde deprem bölgesinde başlatılan projenin ilk adımında Antakya ve çevresindeki çiftçilerin sahip olduğu 500 dekardan fazla tarım alanı için mısır tohumu alımları karşılanacak ve tahıl üretimi desteklenecek. 51 milyon kase Nesquik kahvaltılık gevrek üretimine karşılık gelen bu destekle üretilen Nestle Kahvaltılık Gevrekler Migroslarda tüketiciyle buluşacak. Çiftçilere çeşitli eğitimlerin de verileceği projede toprak ve yaprak analizleri de ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Burçin Alev Ekşi: Birlikteliğimizin gücüne, toprağımızın değerine inanıyoruz

Nestle Kahvaltılık Gevrek İş Birimi Genel Müdürü Burçin Alev Ekşi, “Ülkemizi derinden sarsan deprem felaketi, hepimize dayanışmanın ve desteğin önemini yeniden hatırlattı. Nestle olarak ‘Ortak Değer Yaratma’ anlayışımızla yıllardır birçok sosyal destek projesini hayata geçiriyoruz. Bu zorlu dönemde de doğaya ve topluma sunduğumuz desteğin daha da önem kazandığını biliyoruz. Bu bilinçle kategorisinde öncü olduğumuz, bir numaralı içeriğimiz olan tam tahıla sahip çıkmak ve çiftçilerimizi desteklemek için harekete geçtik. Tahıl üretimini destekleyerek toprağımıza verimlilik katan çiftçilerimizi güçlendireceğimiz bu yolculukta bize eşlik eden Migros’a teşekkür ediyoruz” dedi.


Caner Yaman: Deprem felaketinin yaşandığı ilk günden bu yana ‘Çiftçilerimizi Destekliyoruz’

Migros Ticaret A.Ş. Hızlı Tüketim Ürünleri Direktörü Caner Yaman, “Deprem bölgesi, Türkiye’nin toplam tarım arazilerinin yüzde 16’sına denk gelen bereketli topraklara sahip. Afetten etkilenen yerel üreticilerimize en acil şekilde destek vermek, büyük emeklerle yetiştirilmiş ürünlerine sahip çıkmak önceliklerimizin başında geliyor. Felaketin ilk saatlerinden itibaren bölgeye gönderdiğimiz yardımların yanı sıra, tarlada, bahçede kalan mahsullerin alımları için hızla organize olduk. Türkiye’nin dört bir yanındaki mağazalarımızda müşterilerimizle buluşturduk. Nestle Kahvaltılık Gevrek ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği ile de bölgede tahıl üretiminin devamlılığına katkı sağlayacağız. Tarıma ve üreticilerimize olan desteğimizi aralıksız sürdüreceğiz.” dedi.


Comentários


bottom of page