top of page

Nestlé Türkiye’nin Dijital Dönüşüm Direktörlüğü’ne Yeni Atama


Nestlé Türkiye’nin yeni Dijital Dönüşüm Direktörü İlkay Kayganacı oldu. Nestlé Türkiye bünyesinde 23 yıldır çeşitli üst düzey pozisyonlarda görev yapan ve güçlü bir tecrübeye sahip olan Kayganacı, yeni görevine Ağustos ayında başladı.


Dünyanın lider gıda şirketi Nestlé’nin Yönetim Kurulu, daha çevik bir iş modeli oluşturulması amacıyla yönetim kadrosunda yeni bir üst düzey atama yaptı. Nestlé Türkiye’de 4 yıldır İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapan İlkay Kayganacı, şirketin Dijital Dönüşüm Direktörlüğü’ne atandı.


Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nden mezun olduktan sonra bir süre yurtdışında çalışan İlkay Kayganacı, Türkiye’deki kariyerine 2000 yılında Nestlé’de başladı. İthalat, İhracat, Satınalma ve Müşteri Hizmetleri alanında Tedarik Zinciri’nde çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 2004 yılında Müşteri Hizmetleri ve Dağıtım Müdürü olarak terfi etti. 2008 yılından itibaren Satış bölümüne geçerek, önce Özel İthal Ürünler’de Kanal İş Müdürü olarak çalıştı, sonrasında da Grup Kategori Kanal Geliştirme Müdürü olarak atandı. Bu görevinde, iş birimleri ile satış arasındaki koordinasyona liderlik ederek, takım ruhunu canlandırdı ve yüksek performanslı ekiplerin başarılarına ivme kazandırdı. 2011’de Nestlé Türkiye Tedarik Zinciri Genel Müdürü olan Kayganacı, Tedarik Zinciri stratejilerinin başarılı bir şekilde oluşturulmasında ve uygulanmasında etkili bir rol üstlendi. Ekibi ile en iyi hizmet seviyesi yaklaşımıyla hayata geçirdiği tedarik zinciri dönüşüm süreçleriyle şirketin büyümesine katkı sağladı. 1 Aralık 2019 itibarıyla Nestlé Türkiye İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü görevine transfer oldu. Görevinin ilk yılı olan zorlu pandemi sürecinde, dönüştürücü liderlik başarıları ile çalışanların sağlık ve güvenliğini ön planda tutarak süreci yönetti. Yeni çalışma modeli, yetenek kazanımı ve yönetimi, dijitalizasyon gibi inisiyatiflerde hızlı değişimlerin yaşandığı dönemde, İnsan Kaynakları stratejilerinin bazını oluşturdu. Son olarak Dijital Dönüşüm Direktörlüğü’ne atanan Kayganacı, aynı zamanda “Hergün Koçluk” ve “Fasilitatör Network”ünün bir parçası olarak organizasyonun gelişimine destek oluyor.

Comments


bottom of page