top of page

Metin Hullu, Pfizer Türkiye’nin Ülke Başkanı oldu


2007 yılında Proje Yöneticisi olarak Pfizer ailesine katılan Metin Hullu, 1 Nisan itibariyle Pfizer Türkiye Ülke Başkanı oldu. Metin Hullu, daha önce İsrail Ülke Müdürü olarak görev yapmaktaydı.


Metin Hullu kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olan Metin Hullu, New York Columbia Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği dalında yüksek lisansını tamamladı. Pfizer’deki 16 yılı aşkın kariyer yolculuğunda pazarlama, pazar erişim, strateji ve liderlik pozisyonlarında sorumluluklar üstlenen Metin Hullu, Şubat 2021’den bu yana İsrail Ülke Müdürü olarak görev yapmaktaydı.


Metin Hullu, 2007-2012 yılları arasında Pfizer Türkiye’de pazarlama alanında farklı görevlerde çalışmasının ardından 2013 yılında Pazara Erişim Müdürü olarak atandı. Hullu, Mayıs 2014 – Aralık 2019 tarihleri arasında ise İnflamasyon ve İmmünoloji Kategori Liderliğini üstlendi. Aralık 2019 – Şubat 2021 tarihleri arasında Pfizer’in Global takımında Ticari Performans Liderliğinden sorumlu olan Metin Hullu, Şubat 2021’den bu yana Pfizer İsrail Ülke Müdürü görevini yürütüyordu.


Yeni göreviyle beraber Gelişen Pazarlar Liderlik Takımı’na dahil olan Metin Hullu’nun yıllar içinde edindiği güçlü deneyimi ve liderlik yeteneğinin yanı sıra yenilikçi çözümler üretme becerisinin Türkiye organizasyonuna büyük katkı sağlaması bekleniyor. Metin Hullu, evli ve bir çocuk babasıdır.

コメント


bottom of page