top of page

Kristof Neirynck, Avon International'ın yeni CEO'su olduAvon International'da yeni CEO Kristof Neirynck oldu. Kristof Neirynck'e görevini devreden Angela Cretu ise danışman olarak Avon'a katkı sunmaya devam edeceği belirtildi. Avon International CEO'su Kristof Neirynck, yeni görevine 1 Ocak 2024 itibariyle başlayacak.


Brezilya merkezli Natura&Co çatısı altında faaliyet gösteren Avon International'ın başına, grubun Batı Avrupa Pazarlama Direktörü ve Genel Müdürü Kristof Neirynck getirildi. Angela Cretu, CEO'luk görevini 1 Ocak 2024 itibariyle geçerli olmak üzere Kristof Neirynck'e devretti. Avon'daki 25 yıllık kariyerini geride bırakan Angela Cretu'nun yeni dönemde, danışman olarak Avon'u desteklemeye ve markaya katkıda bulunmaya devam edeceği bildirildi.


Başarılarla dolu bir kariyeri geride bıraktı

Avon, Angela Cretu'nun liderliğinde başarılı bir geri dönüş stratejisi başlattı. Angela Cretu Avon'u, işletim modeli ve portföy açısından daha basit ama çok daha verimli bir konuma ulaştırdı. Angela Cretu ile birlikte Avon'un geleneksel doğrudan satış modeli, ticari modelde büyük bir dönüşüme sahne oldu. Avon ayrıca Ar-Ge'nin yeniden tasarımı ve teknoloji modernizasyonu yoluyla, geleceğe odaklanan çok kanallı bir sosyal satış modeline geçiş yaptı. Angela Cretu'nun CEO'luk görevi boyunca Avon'un amaç odaklı kampanyası yeniden öne çıktı., Avon, kadınları güçlerini benimsemeye, erişilebilir birinci sınıf güzelliğe erişim ve esnek kazanç ve öğrenme fırsatlarıyla hayatlarını iyileştirmeye teşvik eden bir yapı olarak fark yarattı. Bunun yanı sıra Avon, meme kanseri ve toplumsal cinsiyete dayalı şiddet konusunda farkındalık yaratarak önemli bir misyonu yerine getirdi.


Kristof Neirynck kimdir?

Vizyoner bir lider olan Avon'un yeni CEO'su Kristof Neirynck, iş hayatındaki değişimleri ve adım adım büyümeyi yönlendirmede ustalaşan bir isim olarak öne çıkıyor. Kristof Neirynck, son iki yıldır Avon'un Global Pazarlama Direktörü olarak markanın değişimine öncülük etti ve brüt kâr marjında önemli bir iyileşme elde etti. 2023 yılının başında Batı Avrupa Genel Müdürü rolünü üstlenen Kristof Neirynck liderliğinde Avon, kârlılığını önemli bir boyutta artırdı. Kristof Neirynck, doğrudan satış kanalının istikrara kavuşması ve markaya çok kanallı erişimin sağlanması konusunda da büyük katkılar sağladı. Kristof Neirynck, Avon'a katılmadan önce, Walgreens Boots Alliance'ta (WBA) Küresel Markalar Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı. Bu görevde, Güzellik ve Tüketici Sağlığı alanında dünya çapında 4 milyar doların üzerinde satışı temsil eden 20'den fazla markanın portföyünü yönetti. WBA'dan önce, önemli bölümlerde liderlik pozisyonlarında bulunduğu P&G'de 13 yıl geçirdi.

Öte taraftan Natura'nın eski CEO'su Alessandro Carlucci de Avon'un devam eden dönüşümüne ve gelecekteki büyüme planlarına yardımcı olmak üzere Natura&Co grubuna danışman olarak yeniden katılacak. 2005-2014 yılları arasında Natura'nın CEO'su olarak görev yapan Carlucci, 2012-2014 yılları arasında Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu başkanlığının yanı sıra BSR ve Arezzo&Co gibi organizasyonlarda üst kademelerde görev aldı.Comentarios


bottom of page