top of page

İlke Bor, Prometeon Kuzey Avrupa Pazarlama Müdürü olarak atandıDünyada endüstriyel lastik (kamyon, otobüs, tarım ve iş makinesi) odaklı tek şirket olup, ANTEO, ERACLE ve TEGRYS markalarının yanı sıra FORMULA, PHAROS ve PİRELLİ lisansıyla endüstriyel ve ticari lastiklerinin üretimini gerçekleştiren Prometeon Tyre Group, bünyesinde uzun yıllardır çalışmalarını yürüten Prometeon Türkiye İş Geliştirme Müdürü İlke Bor'u, Kuzey Avrupa Pazarlama Müdürü olarak atadı. İlke Bor bu atamayla Prometeon Tyre Group'un üst düzey global pozisyonlarında görev alan Türk yöneticiler arasında yerini aldı.


Bor, İngiltere, İrlanda ve İskandinavya'nın içinde yer aldığı Kuzey Avrupa Bölgesi'nde şirketin pazarlama stratejisinden sorumlu olacak. Bor, Prometeon'un bölgedeki satışlarını ve pazar payını artırmanın yanında bölgedeki müşterileri yaygın SuperTruck bayi ağı ile destekleyecek.


İlke Bor kimdir?

İlke Bor, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Koç Üniversitesi'nde İşletme Yüksek Lisansı'nı tamamladı. 12 yılı aşkın süredir lastik sektöründe çalışan ve son olarak Prometeon Türkiye İş Geliştirme Müdürü olan Bor daha önce Ticari Pazarlama Müdürü olarak Prometeon'un Türkiye, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu'nu (BDT) kapsayan 11 ülkedeki büyümesinde önemli rol üstlendi.Comments


bottom of page