top of page

Hülya Kavak, EY Türkiye Marka, Pazarlama ve İletişim Direktörü olduEY (Ernst & Young) Türkiye; Marka, Pazarlama ve İletişim Bölümüne önemli bir atama gerçekleştirdi. Ocak ayı itibarıyla EY Türkiye Marka, Pazarlama ve İletişim Direktörlüğü görevine Hülya Kavak atandı. Kavak, EY Türkiye’nin dijital ve konvansiyonel dahil olmak üzere tüm marka, pazarlama ve iletişim faaliyetlerine liderlik etmeye, küresel çaptaki kurumsal projelerin pazarlama süreçlerinde aktif rol almaya devam edecek. 

 

Hülya Kavak kimdir?

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Alman Dili Edebiyatı ve İngiliz Dili Edebiyatı bölümlerinde çift dal yaparak tamamlayan Kavak, aynı zamanda Heidelberg Üniversitesi’nde Dil Bilimi alanı üzerine eğitim aldı. Mezun olduktan sonra farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerde kurumsal pazarlama, iletişim ve ürün yönetimi departmanlarında görev alan Kavak, kariyeri boyunca küresel pazarlama ve iletişim faaliyetleri üzerine çeşitli çalışmalar gerçekleştirdi.  

 

Hülya Kavak, 2020 yılında EY Türkiye’ye Marka, Pazarlama ve İletişim Süpervizörü olarak katılmıştı. Başarılı çalışmalarının ardından Direktör Yardımcılığı pozisyonuna yükselmiş ve sonra bu görevi de iki buçuk yılı aşkın bir süre boyunca sürdürmüş olan Kavak, Ocak 2024 itibarıyla ilgili bölümün liderlik pozisyonuna atanmıştır. Aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi’nde Pazarlama (İngilizce) alanında yüksek lisans eğitimini sürdüren Hülya Kavak, EY Türkiye’nin marka, pazarlama ve iletişim ekiplerinin lideri olarak çalışmalarını sürdürmeye devam edecek.

 

Comentários


bottom of page