top of page

Gen Group, kahve tutkunları için yeni bir dönem başlatıyor: Genova 1050


İstanbul’a Olden 1772 ve Mesai Karaköy gibi mekân markalarını kazandıran Gen Group’un, yeni bir kahve deneyimi yaşatmak üzere hayata geçirdiği Genova 1050, kahveleri, kahve yanına eşlik eden özel tatları ve şık konsepti ile tam bir yenilenme durağı… Geçmişin izlerini taşıyan ve eski İstanbul ihtişamını yansıtan tarihi binalara sahip Karaköy’den çıkarak, büyüme hedefinde olan Genova 1050, keyifli anlar biriktirme ve İstanbul’un buluşma noktası olma iddiasında.


İyi kahvenin sırrını çözen ve konuklarıyla paylaşan Genova 1050‘de kahve içmek bir ritüel haline geliyor. İtalyan lezzetleriyle bezenmiş kahveler, güne zinde bir başlangıç için en doğal ve taze haliyle sunuluyor. Sıcak kahvenin aromatik kokuları ziyaretçileri sabahları güne hazırlarken, ilerleyen saatlerde ise günün yorgunluğunu alıyor. Kahve molası vermek için harika bir bahane olan Genova 1050, Karaköy’ün tarihi dokusunda kahvenin serüvenini yeniden yazıyor.


Özel harman kahve çeşitleri

Genova kahveleri, klasik İtalyan ruhunu günümüze modernize ederek, yüzde yüz Arabica çekirdekleriyle tamamen spesiyal kahveler kullanılarak hazırlanıyor. Özenle seçilen her bir çekirdek, Genova’nın özel reçetesiyle kavrularak, kahvenin en doğal ve en iyi hali yakalanıyor. Uzman baristalar tarafından hazırlanan Espresso, Mocha, Ristretto, Macchiato, Americano, Cappuccino, Affogato gibi 17 farklı kahve çeşidi zengin aromaları ile damaklarda pürüzsüz bir tad bırakıyor.

İtalyan kahvelerine Sicilya dokunuşu: Cannoli

Kahve eşlikçileri olarak usta şeflerin ellerinden taze kurabiyeler, pastalar ve tartlar hazırlayan mekânın çıtır çıtır lezzeti ‘Cannoli’ İstanbul’un en iyileri arasına girmiş durumda… Meşhur İtalyan peyniri ricotta kullanılarak hazırlanan Cannoli, enfes iç dolgusu ve damakta dağılan mükemmel çıtır kabukları ile tam bir lezzet efsanesi… San Sebastian Cheesecake, Tiramisu, Maritozzi, Browni ve farklı tatlarla bezenmiş cupcakeler Genova 1050’de tadılması gereken diğer tatlılar arasında.


Karaköy’den sonra Bakırköy’ün buluşma noktası olmaya hazırlanıyor

Genova 1050 İstanbul’un farklı lokasyonlarında şık konsepti ile yeni buluşma noktaları oluşturmaya hazırlanıyor. Karaköy’ün tarihi dokusunu, mimarisine taşıyarak çok özel bir konsept geliştiren Genova 1050 2. şubesini Bakırköy’de açıyor. Her an her yerde kahveseverlerle buluşma iddiası ile yola çıkan Genova 1050, 2024 yıl sonuna kadar 15 şubeye ulaşma hedefinde. Kahvenin aromasını ve sıcaklığını koruyarak her şartta damakları şımartan Genova 1050, şık paket sunumları ile evde, ofiste ya da sokakta kahveseverlerin keyif anlarına eşlik ediyor.Comments


bottom of page