top of page

Filiz, yeni kampanyasını duyurduYarım asırdır Türk mutfağının elçisi olan Filiz, yeni reklam kampanyası #BuYemekSeninHikayen ile Türk mutfağının zengin yemek kültürünü ilham dolu hikayelerle birleştiriyor. Kampanyada yıllardır Türk mutfağının vazgeçilmezi olmuş yerel tariflerin, kendi hayat hikayemizde çıktığımız her yolculukta yepyeni bir boyuta ulaştığı anlatılıyor. ‘’Her yemek bir yolculuk’’ mottosuyla tariflerin arkasındaki anıları öne çıkaran Filiz, herkesi Türk mutfağında kendi hikayesini yazmaya çağırıyor.

 

Tarih boyunca süregelen zengin yemek kültürünün vurgulandığı kampanyada Filiz; topraklarımızdan mutfaklarımıza uzanan köklerle tüketicileri yerel lezzetlerimizle yeniden bağ kurduğumuz kültürel bir yolculuğa çıkarıyor. Filiz ile yapılan yemeklerin sadece bir yemek olmadığı; bir keşif ve tutku haline dönüştüğünün altı çiziliyor.


Geçtiğimiz yıl "Mezopotamya Güneşi" olarak bilinen, coğrafi işaret tescilli Mardin bulgurundan üretilen Filiz Mardin Bulguru ile ürün portföyünü zenginleştiren Filiz, yerel lezzetleri yeniden hatırlatarak Türk mutfağının özünü koruma misyonunu üstleniyor. Mutfak kültürüne, mükemmelliğe ve yeniliğe olan tutku ve özen ile tüketicilerle buluşmaya devam eden Filiz; makarna, erişte, bulgur gibi ürünlerini yöresel lezzetlerle bütünleştirerek, yerelliği ve yerel malzemeleri öne çıkarıyor.


Kültürel yemek mirasının modern mutfaklara taşınmasında önemli bir görev üstlenen Filiz, tüketicileri her bir lezzetin arkasındaki öyküyü keşfetmeye davet ediyor. Bu amaçla "Her yemeğin, farklı bir hikâyeyle yeniden yorumlanması’’ içgörüsü ile hayata geçirilen kampanyada tüketicilerin kendi yaşadıklarından, gezip gördüğü yerlerden aldıkları ilhamla yemeklerine kendi hikayelerini yansıttıkları vurgulanıyor. Ege'den Güneydoğu'ya, İzmir’den Gaziantep’ uzanan bu lezzet yolculuğu; her yemeğin sadece damak tadından ibaret olmadığını, aynı zamanda bir hikaye taşıdığını vurguluyor.Künye:

Reklamveren: Filiz Makarna  

Reklamveren Yetkilileri: Selcen Tokgöz Özkan, Hülya Nur Diziciler,

Burak Sarsılmaz, İdil Cihangir

Reklam Ajansı: Punch BBDO 

CCO: Ali Musa Paça

Genel Müdür Yardımcıları: Gülin Erdoğan, Koray Öztürk

Yönetici Kreatif Direktör: Erçin Sadıkoğlu

Kreatif Direktör: Tolga Özbakır

CSO: Yelda Aktuna

Müşteri Direktörü: Merve Kandiş

Yaratıcı Ekip Lideri: Yıldırım Çakmakçıoğlu

Reklam Yazarı: Öykü Avaroğlu

Art Direktör: Ecem Yurdagül

Strateji: Aysu Abdula, Melisa Bakar

Grafiker: Ozan Küme

Ajans Prodüktörü: Nurcan Habip Gök

Yapım Şirketi: Depo Film

Yönetmen: Serdar Dönmez 

Müzik Yapım Şirketi: Jingle Jackson 

Medya Ajansı: OMD

Partner Ajanslar: The Zero Point Project (Ulaş Bozan), Dude Table (Funda İnansal, Merve Akgül)

 

Comments


bottom of page