top of page

Falım alışverişleri, sakız ağaçlarını yeşertiyor


Türkiye’nin en sevilen sakız markası Falım, çevre dostu yeni bir kampanyaya imza attı. Kampanya kapsamında Migros marketlerden alınacak 20 TL ve katları tutarındaki Falım’la sakız ağaçlarının yeşermesine destek sağlanacak.


Falım ve Tohum Derneği iş birliğinde geçtiğimiz aylarda başlatılan “Falım’la Yeşeren Sakız Ağaçları” projesi kapsamında Migros marketlerden yapılacak Falım alışverişleriyle projeye destek sağlanarak sakız ağaçlarının yetiştirilmesine katkıda bulunulacak. Bununla birlikte tüketiciler, Money Kart ile tek seferde yapacakları 20 TL ve katlarındaki Falım alışverişlerinde çekiliş hakkı kazanacak. Çekiliş kapsamında 3 iPhone 14, 10 adet Apple Airpods, 15 adet Tefal Easy Fry&Grill Precision ve 15 adet Bosch Filtre Kahve Makinesi hediye edilecek.


“Falım’la Yeşeren Sakız Ağaçları” projesiyle İzmir ve Çeşme’de damla sakızının teknik olarak geliştirilmesi, sektöre ve ülkeye kazandırılması amaçlanıyor. Damla sakızının toplumsal ve ekonomik yönden güçlendirilmesini hedefleyen proje; İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), İzmir Orman Bölge Müdürlüğü, Ege Ormancılık Araştırma Müdürlüğü ve Gülbahçe Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi katkıları ile yürütülüyor. Damla sakızının önce Türkiye sonra dünya çapında bilinir hale gelmesi ve “Çeşme’nin damla sakızı” olarak anılmasının hedeflendiği proje ile aynı zamanda damla sakızının doğal yayılım alanında varlığını artırarak sürdürebilmesi de hedefleniyor.

コメント


bottom of page