top of page

Esra Bezircioğlu, KAGİDER’in yeni başkanı seçildiKAGİDER 11. Olağan Genel Kurulu’nu 14 Haziran 2023 Çarşamba günü gerçekleştirdi. Genel Kurul’un ardından gerçekleştirilen ilk Yönetim Kurulu toplantısında Esra Bezircioğlu 2023-2025 dönemi KAGİDER Başkanı olarak seçildi.

Türkiye’de kadın girişimciliğini ve kadın istihdamını yaygınlaştırmak, kadının her alanda güçlendirilmesini desteklemek için 21 yıldır çalışan KAGİDER’in (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) 11. Olağan Genel Kurul’u 14 Haziran Çarşamba günü İstanbul’da gerçekleştirildi.

Genel Kurul’da yapılan seçim sonucunda 2023-2025 dönemi KAGİDER Yönetim Kurulu belirlendi. Yeni dönemde KAGİDER Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Asil üyeler; Esra Bezircioğlu, Şila Gök, Güzin İlker, Kıvılcım Pınar Kocabıyık, Senur Akın Biçer, Dilara Koçak, Gülin Yücel, Neşecan Çekici ve Ahu Bade Özkan.


Yedek üyeler; Manolya Tanla, Sevginar Baştekin, Beylem Leblebici Birsen, Seda Yekeler, Özlem Demirci Duyarlar, Beyza Beyzade Berkol, Selen Erdeniz Kahraman ve Zeynep Yağmur.


Genel Kurul’u takiben yapılan ilk Yönetim Kurulu toplantısında 2023-2025 Dönemi KAGİDER Başkanlığı’na Esra Bezircioğlu, Başkan Yardımcılığı görevlerine de Şila Gök ve Güzin İlker seçildiler.

KAGİDER’in yeni başkanı olan Esra Bezircioğlu, önceki iki dönem Başkanı Emine Erdem’e teşekkürlerini sunarak, üstlendiği sorumluluktan dolayı onur duyduğunu belirtti. Bezircioğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “13 yıldır üyesi olduğum, son 8 yıldır da yönetim kurullarında aktif görev aldığım KAGİDER’in yeni dönemde başkanlığına seçildiğim için çok mutluyum. Öncelikle beni bu göreve layık gören KAGİDER üyelerine çok teşekkür ederim. Son iki dönemde KAGİDER’in Başkanlığı’nı başarılı bir şekilde yürütmüş, özellikle ülkemizin ve dünyamızın birçok zorluk yaşadığı son süreçte birbirinden başarılı projelere imza atmış Emine Erdem’den aldığım bu bayrağı daha ileriye taşımak için yeni yönetim kurulumuzun mesaisi ve tüm üyelerimizin katılımcı desteklerini harmanlayıp hepimiz çok çalışacağız.


KAGİDER’in 21.yılında yeni vizyonunun temel sütunlarını ‘Kadın’, ‘Toplum’, ‘Dünya’ ve ‘Gelecek’ olarak belirlemiştik. Ayrıca gelecek 20 yıl gündemimizde ‘Yeşil İş’ başlığı da önemli bir yere sahip olacak. Amacımız kadının üreterek, varlığını özgürce ortaya koyarak tüm karar süreçlerinde etkin rol aldığı bir dünya yaratmak. Geleceği sürdürülebilir kılacak bir ekosistemin öncülüğünü yapmayı hedefliyoruz.


Öte yandan ekonomik ölçekte, ilk üç büyükşehrimizde yaşayan kadınlar; diğer illerimizdeki kadınlara oranla nispeten daha şanslılar, bu farkındalıkla, özellikle ilk üç büyük şehrimizin dışında yaşayan gençler ve kadın girişimcilerin geleceğe dair beklentilerini dinleyerek bu bölgelerde daha yakın temaslarda bulunacağız.


Derneğimizin tüm manifestoları, konjonktürel gelişimler ve anlık gereklilikler, çalışmalarımızda bize yön verecek temel unsurlardır. Biz bu yaklaşım öğelerini sürekli bir arada tutmak durumundayız ve bizleri genel ilkelerimize sadık ve güncel tutacak bu yaklaşım, aynı zamanda sesimizi duyurmak adına her mecraya ulaşmamız için yolumuzu da aydınlatıyor olacak. Yeni dönemin hepimize 'iyi gelmesini' diliyorum.”

Comentarios


bottom of page