top of page

Endeavor Türkiye’nin ScaleUp Programı, P&G iş birliğinde beşinci dönemine başladıMerkezi New York’ta bulunan ve 40 ülkede faaliyet gösteren Endeavor Derneği, Türkiye’de 2007 yılından bu yana Yönetim Kurulu Üyeleri ve mentörlerinin desteğiyle, etkin girişimcilerin büyüme aşamasındaki ScaleUp şirketlerini tespit ediyor ve büyümelerine ivme kazandırıyor. Endeavor Türkiye’nin P&G iş birliğiyle gerçekleştirdiği ScaleUp Hızlandırma Programı’nın beşinci dönemi ise işini büyütmek ve global pazara açılmak isteyen 10 girişim ile başladı.


Aposto, B2Metric, Comodif, Kidolog, Masraff, Mega Fortuna, Twiser, Uppy, Usersdot ve Vigo “Scaleup Programı”nın beşinci dönemine katılmaya hak kazanan girişimler oldu. Program, girişimcilere global rekabette avantaj sağlayacak bakış açıları kazandırarak, Türkiye’de ve dünyada büyümelerine destek olacak. Mart 2024 tarihinde başlayan ve dört ay sürecek program boyunca ScaleUp şirketlerinin kurucu ve CEO’ları, hukuk, teknoloji, ürün, markalaşma, yetenek, kültür ve yatırım konularında grup atölye çalışmalarına katılacak, başarılı Endeavor girişimcilerinden birebir mentorluk alacaklar.


Endeavor Türkiye Genel Sekreteri Aslı Kurul Türkmen Scaleup Hızlandırma Programı’nın beşinci dönemi ile ilgili değerlendirmelerde buludu: “P&G desteğiyle gerçekleştirdiğimiz Scaleup programımızın beşincisine başlamanın gururu içerisindeyiz. Endeavor Türkiye olarak, girişimcilere doğru mentorluğu sağlamak ve uluslararası pazarlara açılma konusunda destek olmak en önemli önceliğimiz. Scale-up’lar, yani hızlı büyüyen girişimler için geliştirdiğimiz programımıza seçilen girişimler, aynı zamanda Endeavor’un seçim sürecine dahil olarak, bu süreçte daha emin adımlarla yürüyor. Yanımızda P&G gibi bir ortakla bu programı yürütmek ise gücümüze güç katıyor. Bu özel programa bu yıl dahil olan tüm girişim ve girişimcilere şimdiden başarılar diliyorum.”


P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Kumaş, Ev, Bebek ve Kadın Bakım Ticari Operasyonlar Başkan Yardımcısı Değer Kurtaslanoğlu ise “Biz bilginin paylaşıldıkça, aktarıldıkça değerli olduğuna inanıyoruz. DNA'mızda bulunan yenilikçi düşüncenin yanı sıra günümüz dünyasında, yalın ve hızlı uyum sağlama odaklı bir yenilikçi zihniyetle girişimcilik ekosistemine daha yakın olmamız gerektiğini düşünüyoruz. Diğer taraftan deneyimleri ile onlara rehberlik eden, girişim fikrinin hayata geçmesi için finansal katkı sağlayan yetkin bir şirketin varlığı, Scaleup aşamasındaki girişimcilerin hızlı büyümelerinin kilidini açıyor. Bu doğrultuda Endevour Derneği iş birliğiyle 'ScaleUp Hızlandırma Programı'nı Türkiye’de beşinci kez desteklemek ve program kapsamında çok sayıda girişimciyle bir araya gelerek yeni iş ortaklıkları fırsatlarını değerlendirmek, bizim için büyük bir önem taşıyor”dedi.


ScaleUp Girişim Hızlandırma Programı, ürün ve hizmetleri pazarda talep gören, hızlı büyüme aşaması olarak adlandırılan “ölçeklenmeye” başlamış Scaleup girişimleri için ücretsiz olarak düzenleniyor. Endeavor, Scaleup girişimcileri için özel olarak geliştirdiği bu program ile yerel ve uluslararası ağını girişimcilere açıyor.  Bugüne kadar gerçekleşen dört döneminde 62 mezun veren programda, toplam 120 saat atölye, 270 saat mentorluk ve 66 saat kurucu forumu gerçekleşti.


Program hakkında detaylı bilgi için: scaleup.endeavor.org.tr

Comments


bottom of page