top of page

DZD Teknoloji haftada 4 gün çalışma modeline geçiyor
DZD Teknoloji, müşteri ve çalışan memnuniyetini iyileştirme alanındaki misyonunu gerçekleştirmek üzere yeni uygulamaları hayata geçirmeye devam ediyor. Kurulduğu ilk günden bu yana uzaktan çalışma modelini benimseyen DZD Teknoloji, çalışanlarının iş ve yaşam dengesini iyileştirmek adına sektörde bir ilki gerçekleştirerek haftada 4 gün çalışma modeline geçiyor.


2019 yılında kuruluşundan bu yana “always remote” mottosuyla tüm çalışanlarına uzaktan çalışma modelini sunan DZD Teknoloji, şimdi de resmi olarak haftada 4 gün çalışma modeline geçerek kendi sektöründe bir ilke imza atıyor.

Bu adımı ile Türkiye’de birçok şirkete de öncülük etmesi beklenen DZD Teknoloji çalışan verimliliği ve motivasyonunu en üst seviyede tutmayı hedefliyor.


Ücretler düşürülmeyecek ve çalışma saatleri arttırılmayacak

Çalışan memnuniyetinin şirketleri için her zaman ilk sırada yer aldığını ve ekip arkadaşlarının motivasyonu için iş ve yaşam dengesini sağlayacak çözümleri geliştirmeye devam ettiklerini söyleyen DZD Teknoloji CEO’su İbrahim Gökal sözlerine şöyle devam etti: “ Dünya genelinde pandeminin etkisiyle uzaktan çalışma daha çok uygulanmaya başlanırken biz kuruluşumuzdan itibaren yani pandemiden daha önce remote model ile çalışmaya başladık. Son zamanlarda uzaktan çalışmanın yanı sıra bazı şirketler tasarruf planları çerçevesinde haftalık çalışma gününü de azaltmaya başladı. Ancak bu şirketlerin pek çoğu, çalışılan gün sayısını azaltıp çalışma saatlerini artırmayı veya çalışan ücretlerini düşürmeyi tercih ediyor.

Biz DZD Teknoloji olarak, dünyadaki bu örneklerin aksine hem çalışma arkadaşlarımızın ücretlerini tam ödeyeceğiz hem de çalışma saatlerinde herhangi bir artış yapmayacağız. Bu yeni uygulama ile verimliliğin daha da artacağına, daha yaratıcı ve daha üretken ekipler oluşacağına inanıyoruz. ‘’

DZD Teknoloji iş yaşam dengesini koruyan ve çalışan motivasyonu artıran bu gibi yenilikçi adımlar ile hem sektör içerisinde bir rol model olmayı hem de kendi işveren markasını güçlendirmeyi hedefliyor.Comments


bottom of page