top of page

Domestos, deprem bölgesinde sürdürülebilir hijyen çalışmalarına katkı sağlıyor


Domestos, deprem bölgesinde kurulan konteyner ve çadır kentlerdeki ortak tuvaletlerde sürdürülebilir hijyen sağlamak için çalışıyor. 11 yılı aşkın süredir çocukların okullarda hijyenik tuvaletlere erişimini desteklemek için projeler gerçekleştiren marka, şimdi de Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay, Malatya’da konteyner ve çadır kentlere ürün bağışı yapıyor. Aynı zamanda bölgeden istihdam edilerek oluşturulan hijyen ekipleri ile geçici yaşam alanlarında bulunan tuvaletlerde sürdürülebilir hijyen çalışmalarına katkı sunuyor.

Domestos, ayda 15 bin şişe Domestos Afet ve Acil Durumlar İçin Yoğun Kıvamlı Çamaşır Suyu’nu geçici yaşam alanlarındaki tuvaletlerin hijyeni için bölgeye ulaştırıyor. Marka tarafından bölgeye yönlendirilen hijyen ekipleri, konteyner ve çadır kentlerde her gün 230 bine yakın kişi tarafından kullanılan yaklaşık 1500 tuvaletin temizliğini yapıyor.


Filmi izlemek için: https://youtu.be/YKmxOLDP3G0


Okul Hijyen Programı Deprem Bölgesinde

11 yılı aşkın süredir milyonlarca çocuğun esenliği için Okul Hijyen Programı’nı sürdüren Domestos, program kapsamındaki çalışmalarını deprem bölgesine yönlendirdi. 4 ildeki geçici öğrenim birimlerinde toplam 12 konteyner tuvalet kuran marka, 5 binin üzerinde çocuğun hijyenik tuvaletlere erişimini destekliyor.

Domestos, Okul Hijyen Programı kapsamında Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) iş birliğiyle gerçekleştirdiği Eğlen, Öğren, Hijyen eğitimlerine de deprem bölgesinde devam ediyor. TEGV’nin Ateşböceği gezici ekipleriyle Kahramanmaraş, Adıyaman, Hatay, Malatya, Gaziantep, Diyarbakır ve Osmaniye’de 13 bine yakın çocuğun hijyen eğitimlerinden faydalanması hedefleniyor.
Comments


bottom of page