top of page

Cem Kurt, Dimes Türkiye'nin Genel Müdürü oldu

Güncelleme tarihi: 29 May 2023

DİMES bünyesinde atılan yeni bir adımla DİMES Türkiye Genel Müdürlüğü oluşturuldu ve sektörün saygın ve deneyimli ismi Cem Kurt, DİMES Türkiye Genel Müdürü olarak atandı. DİMES Türkiye Genel Müdürlüğü’nün tüm faaliyetleri, Cem Kurt liderliğinde DİMES Süreç Yönetimi metodolojisine uygun olarak yürütülecek.


DİMES Türkiye Genel Müdürlüğünü görevine atanmaktan heyecan duyduğunu ifade eden Cem Kurt konuyla ilgili şunları söyledi: “DİMES Türkiye’mizin gerçek bir değeri. 60 yılı aşkın köklü geçmişinin kurucu ilkelerini, kendini sürekli yenileyen ve sürekli genç kalabilen bir yapıyla birleştiren DİMES bünyesinde, DİMES Türkiye Genel Müdürü olarak sorumluluk almaktan gurur duyuyorum. DİMES ailesini oluşturan çalışma arkadaşlarım, kendi alanlarında önemli bir deneyim birikimine, hayata olduğu gibi iş konularına da başka bir gözle bakabilen yenilikçi ve girişimci bir ruha ve bitmez bir enerjiyle besledikleri, güçlü bir başarı azmine sahipler. Bu değerli kurumsal ailenin bir parçası olarak, Türkiye genelinde çok önemli bir değer zinciri oluşturan faaliyetlere liderlik etmek, büyük bir sorumluluğu olduğu kadar büyük bir ayrıcalığı da ifade ediyor. Çalışma arkadaşlarımla birlikte, yüksek bir ivmeyle start alan çalışmalarımızla, DİMES hedef ve stratejilerine değer üretmeye devam edeceğiz.”


Cem Kurt kimdir?

Kariyerinde farklı ulusal ve uluslararası şirketlerde Genel Müdür ve CEO olarak üst yönetim sorumluluklar üstlenen Cem Kurt, DİMES Türkiye Genel Müdürü olarak atanmasından önce Doğanay CEO’su olarak görev yapıyordu. Cem Kurt’un geçmiş dönem yönetim görevleri arasında TAMEK CEO’luğu, Danone Süt bünyesinde Atena & Danone Genel Müdürlüğü , Associated British Foods Türkiye Genel Müdürlüğü ve Pınar Süt Üretim Kademelerinde Yöneticilik gibi deneyimler bulunuyor. Cem Kurt, 2015 yılından bu yana MEYED Meyve Suyu Endüstrisi Derneği Yönetim Kurulunda da yer alıyor. Ankara Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümü mezunu olan Cem Kurt, İş İdaresi (MBA) ve Uluslararası Pazarlama konularında master derecesine sahiptir. Evli ve iki çocuk babası olan Cem Kurt, İngilizce ve Almanca bilmektedir.Comments


bottom of page