top of page

Castrol, prodüksiyonu lokale ait olan ilk reklam filmini yayınladıDünyada 125, Türkiye’de 67’nci yılını geride bırakan Castrol, global olarak belirlenen “Onward, Upward, Forward” stratejisi doğrultusunda yenilenen marka kimliğini ve odaklandığı alanları ilk defa lokal olarak prodüksiyonu gerçekleştirilen reklam filmiyle duyurdu. “Bu da mı Castrol?” sloganıyla, işe yeni başlayan bir stajyerin gözünden Castrol’ün hareketin ve ilerlemenin olduğu her alanda yer almasının anlatıldığı reklam filminde, Castrol’ün karada, havada, denizde ve hatta uzayda olması eğlenceli bir dille gösteriliyor.


Yerel çekilen reklam filmi global yayınlanacak


Castrol, tarihinde ilk defa lokal olarak prodüksiyonu gerçekleştirilen bir televizyon reklamının globalde yayınlanacağını söyleyen Castrol Orta Doğu, Türkiye ve Afrika (META) Pazarlama Direktörü Onur Dede, “Bu reklam filmi ile iş ortaklarımızın ve müşterilerimizin yenilenen marka kimliğiyle buluşturulması amaçlanıyor. Yenilenen marka kimliğimiz 2024’te Castrol’ün tüm pazarlarında uygulanacak. Tüm ürün ambalajları, hizmet ortaklığı programları, tesisler, çevrimiçi ve çevrimdışı pazarlama ve küresel sponsorluk varlıkları da ardından yeni strateji ve marka kimliğinin çevresinde şekillendirilecek” diyerek hedef kitlelerinin daha ilgi çekici, akılda kalıcı ve etkili bir marka deneyimi yaşayacaklarının altını çizdi.

 

Reklam filminde var oldukları her alanın kısaca ve etkili bir şekilde anlatılmasını hedeflediklerini söyleyen Onur Dede, “Bilinirliği çok yüksek bir marka olan Castrol dendiğinde akla ilk gelen, araçların motorlarında kullanılan madeni yağ olması. Ancak biz kurulduğumuz ilk günden bu yana hareketin ve ilerlemenin olduğu her alandayız. Bunu hissettirebilecek bir kreatif yaklaşımla ilerledik ve dinamizmi, yeni belirlenen strateji sonrasında değişen ses tonunu yansıtmayı hedefledik” diyerek reklam filminin gerçekleştirilmesinin ardında yatan çalışmayı vurguladı.


 

Künye:

Reklamveren: Castrol Türkiye

Reklamveren Temsilcileri: Ezgi Karataş, Seda Sarıkaya, Oğuzhan Özdener

Reklam Ajansı: VML İstanbul

CEO: Enis Orhun

CSO: Fatih Tüylüoğlu

Yönetici Kreatif Direktör: Arkın Kahyaoğlu

Kreatif Direktör: Renan Erdener, Erdem Güler

Yaratıcı Grup Lideri: Cem Yolal, Selver Yılmaz

Reklam Yazarı: Anıl Köz, Ediz Alp Yalçın

Sanat Yönetmeni: Dilara Tuncer

Genel Müdür: Yekta Elvin Gürel

Marka Grup Direktörü: Begüm Özgünay

Marka Süpervizörü: Selin Kardaş 

Marka Temsilcisi: Neslihan Helvacı 

Ajans Prodüktörü: Fulya Akay, Muttalip Güneş

Yapım Şirketi: Anima İstanbul

Yönetmen: Aytuğ Üngör

Görüntü Yönetmeni: Ersin Gök

Müzik: Pelikan Müzik // Focus – Hocus Pocus

Medya Ajansı: Mindshare

Comments


bottom of page