top of page

Casper, yeni ürünlerini “Casper Tech Vision Day” etkinliğinde tanıttı1991 yılında faaliyetlerine başlayan ve Türkiye’nin teknoloji alanındaki dünya markalarından biri haline gelen Casper; VIA, Nirvana ve Excalibur markalarıyla akıllı telefondan tablete, dizüstü bilgisayardan mini PC'lere kadar yerli üretim ile Türkiye'nin dijital dönüşümüne öncülük etmekte.


Casper’in 20 Şubat Salı günü İstanbul Mandarin Otel’de düzenlediği "Casper Tech Vision Day" etkinliğine davetliydik. Etkinlikte Casper’ın 2024 yılı hedefleri aktarıldı ve Casper’ın üç alt markası olan Excalibur, Casper Nirvana ve Casper VIA’ın; Excalibur G911, Casper Nirvana Z100 ve Casper VIA X40 modelleri tanıtıldı.


2024 için yüzde 40 büyüme hedefleniyor

Etkinliğin ana konuşması Casper Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Feray Karaman, son iki senedir piyasaya sundukları “Yeni Nesil Casper Ürünleri” stratejisine devam ettiklerini ve bu sene bu ivmeyi daha premium ürünlere çekerek büyümelerini devam ettireceklerini; 2024'te sektördeki dinamiklere ve müşteri beklentilerindeki değişime bağlı olarak, yeniliklerini sürdüceklerini; yapay zeka ile uyumlu yeni ürünlerinin ve hayata geçirecekleri çalışmalarıyla bu yıl yüzde 40 büyüme hedeflediklerini, aktardı.

Feray Karaman konuşmasına AR-GE yatırımları hakkında bilgi vererek devam etti: "AR-GE yatırımlarımızı 2 kat artıracağız. Tüm bu çalışmaların sonucunda 15 yeni üst segment ürünü Türk tüketicisinin karşısına çıkaracağız. En büyük odak noktalarımızdan biri tüketici deneyimini iyileştirmek üzerine. Her gün 500'den fazla çalışanımızla iş planlarımızı bu yönde güncelliyoruz. AR-GE yatırımlarımızı artırarak, servis operasyonlarımızın odağına koşulsuz müşteri memnuniyetini alıp, kalite değerlerimizi günden güne yükselttik ve yükseltmeye devam edeceğiz."


Excalibur G911, Casper Nirvana Z100 ve Casper VIA X40 ürünleri tanıtıldı

Feray Karaman VIA ailesinin yeni üyesi Casper VIA X40'ı tanıtırken ise şunları söyledi: "VIA ailesinin X serisi extra performans, extra güç anlamına geliyor. Casper'a özel 3D glass tasarımı sayesinde Casper VIA X40, pürüzsüz görünümü tamamlayan ince metalik çerçeveleriyle premium bir görüntü sunuyor. 6.67'' FHD+ AMOLED ekranıyla dizi/film, video izlerken ve oyun oynarken daha canlı ve daha parlak görüntüler sunarak alınan keyfi artırıyor. Arcsoft yapay zeka yazılımı ile güçlendirilmiş 24MP ön kamera canlı, parlak ve net özçekimler çekilmesini sağlarken, 50MP+5MP+2MP arka kamerası ile de yüksek çözünürlükte canlı ve kaliteli fotoğraflar çekilebiliyor.”


Feray Karaman’ın ardından sözü Casper PC Satın Alma ve Tedarik Zinciri Müdürü Yunuscan Fakılı devraldı ve Casper Nirvana Z100 dizüstü bilgisayarı anlattı: "Casper Nirvana Z100, firmamızın bugüne kadar ürettiği en hafif ve en ince dizüstü bilgisayarı. 14.9 mm inceliğe ve %89 ekran gövde oranına sahip olan Casper Nirvana Z100, yalnızca 1,25 kilogram hafifliğiyle gün içerisinde dizüstü bilgisayarını yanından ayırmayan iş profesyonelleri için yüksek bir mobilite sağlıyor. Canlı görseller sunmanın yanı sıra opsiyon olarak eklenen OLED dokunmatik ekran, 'Anti-Damage' cam ekranı ile hem dayanıklı hem de şık bir tasarım sunuyor. Casper Nirvana Z100, içerisindeki 50 Whr bataryasının sağladığı minimum 12 saatlik pil ömrü ile kullanıcılarına uzun bir kullanımı alışkanlık haline getirecek."


Excalibur G911'in ise Intel'in en güçlü 14. Nesil HX işlemcisiyle yenilendiğini ifade eden Yunuscan Fakılı ürün hakkında bilgileri şöyle aktardı: "Hem oyunlar hem de profesyonel kullanımlar için üstün performans sağlayan Excalibur G911, core gamerler, mimarlar, mühendisler, yazılımcılar gibi profesyonel kesime ve öğrencilere hitap ediyor. Excalibur G911, dünyanın mobil plaformda en yüksek performansına sahip işlemci ekran kartlarıyla donatıldı. G911'i, Nvidia'nın Ada Lovelace mimarisine sahip RTX4000 ekran kartlarından en güçlü, en üst seviye modellerinden RTX4070 8GB ve RTX4090 16GB ile donattık. Nvidia'nın yenilenmiş teknolojisi DLSS 3.5 yani deep learning süper sampling teknolojisi ile eski teknolojide olan ekrandaki her bir pikselin sadece ışın izleme metoduyla değil, günümüz yeni teknolojisi yapay zeka ile yapılması sonucunda oyuncular için daha efektif ve daha sürükleyici, profesyoneller içinse daha verimli ve üretken bir kullanım vadediyor."

Comments


bottom of page