top of page

bp Türkiye ve Kadın Emeğini Destekleme Vakfı'ndan iş birliği


bp Türkiye, enerji dönüşümünde gerçekleştirdiği çalışmaların yanı sıra sürdürülebilirlik stratejisi kapsamında da faaliyet gösterdiği bölgelere katkı sağlamaya devam ediyor. Gençlik, çeşitlilik, kapsayıcılık ve toplumsal faydayı sosyal sorumluluk anlayışının odağında tutan bp Türkiye, bu amaçla Kadın Emeğini Destekleme Vakfı (KEDV) ile de bir iş birliği gerçekleştiriyor.


bp Türkiye’nin kadınların kolektif bir şekilde eşitlikçi, kapsayıcı ve güçlü bir toplum oluşturma çalışmalarını desteklemeyi hedefleyen ve kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu olan KEDV ile gerçekleştirdiği iş birliği çerçevesinde kadınların ürettiği el emeği ürünler bp istasyonlarında satışa sunuluyor. Öncelikle İstanbul ve Bodrum’daki 2 istasyonda satışa sunulacak ürünlerle kadınların ekonomik açıdan güçlenmelerine katkı sağlayacak bir pazar oluşturma konusunda adım atacaklarını söyleyen bp Türkiye Akaryakıt Dışı Gelirler ve Franchise Kanal Müdürü Arda Uncu “Gerçekleşen bu iş birliği ile amacımız toplumsal farkındalık yaratarak kadın girişimini güçlendirmek. ‘Sürdürülebilir Geçim Kaynakları Yaratmak’ başlıklı kurumsal hedefimiz odaklı bu iş birliği çerçevesinde amacımız yakın zamanda ürün çeşitliliğini artırmak ve 12 farklı istasyonumuzun bp express marketlerinde bu değerli ürünleri müşterilerimize ulaştırmak” diyerek KEDV’in kadınların yaşamlarını iyileştirme çabalarına destek olma ve yerel kalkınmadaki liderliklerini güçlendirme hedeflerine yardımcı olacaklarını vurguluyor. bp olarak çeşitliliğin gücüne inandıklarının altını çizen Uncu, hayatın her alanında cinsiyet eşitliğini sağlamak, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin her alanda fırsatlar ve kaynaklara eşit erişim hakkı verilmesi için çalıştıklarını belirtiyor.KEDV’den kadınlara finansal okur yazarlık desteği

Türkiye’de ilk kez kadınlara yönelik kooperatifleşme hareketini başlatan KEDV, bünyesinde faaliyet gösteren NAHIL iktisadi işletmesi aracılığıyla da kadınlara iş modelleri geliştirme, ürün geliştirme, mikro kredi, pazarlama ve satış desteği sağlıyor. Özellikle dar gelirli kadınların ailelerini ve toplumu geliştirme, dönüştürme güçlerine inanan KEDV, yerel yönetimler ve farklı sektörden birçok şirket ile de iş birliği yapıyor.

Comments


bottom of page