top of page

Boyner, sürdürülebilirlik ve eğitim desteğine devam ediyor


Mağazalarında plastik kullanımının azaltılmasını teşvik etmek amacıyla çok kullanımlı çanta uygulamasına başlayan Boyner, 1 yılda 4 milyonu aşkın plastik poşet kullanımının önüne geçtiğini duyurdu. Aynı zamanda çantaların satışından elde edilen gelirle daha iyi bir gelecek için çalışmalar yapan Boyner, sivil toplum kuruluşlarına desteğini sürdürüyor. ÇEVKO Vakfı ve TEGV ile iş birliği yapan marka, çok kullanımlı çantaların satışından elde edilen gelirle hem sürdürülebilirliği hem de çocukların eğitimini destekliyor.


ÇEVKO iş birliğiyle çocuklara ileri dönüşüm bilinci aşılandı

Çok kullanımlı çantalardan elde edilen gelirle Boyner, ilk olarak İstanbul’da Kartal Belediyesi sınırları dahilinde 24 okulda, 24 adet dış mekân olmak üzere toplamda 744 adet geri kazanım konteynerini temin ederek ÇEVKO Vakfı iş birliği ile okullara teslim etti. Plastik, metal, cam, kâğıt, ahşap, kompozit ve tekstil geri dönüşüm konteynerlerini okullara kazandıran Boyner, aynı zamanda bu okullarda çocuklara farkındalık ve deneyim kazandırmak amacıyla ileri dönüşüm atölyeleri düzenledi.


TEGV ile 1000 çocuğun eğitimine destek verildi

Yılın ikinci yarısında ise eğitim için harekete geçen Boyner, çok kullanımlı çantalardan elde ettiği gelirle Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın ‘Eğitime Koşar Adım: 7 Kıta’ projesiyle 1000 çocuğun eğitimine destek verdi. Boyner, bu projeyle yılın başında yaşanan deprem felaketinin ardından kaynaklarını bu bölgelere yönlendiren TEGV’in yanında olarak depremden etkilenen çocukların eğitim hayatlarına destek oldu.Comments


bottom of page