top of page

Bilyoner, 20 yıllık yolculuğunu özel gala gecesi ile kutladı


2004 yılında Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile imzalanan anlaşmalar doğrultusunda, Türkiye’nin ilk yasal online şans oyunları platformu olarak kurulan Bilyoner; spor, teknoloji ve eğlence ile iç içe ilerleyen 20 yıllık yolculuğunu kutlamak için özel bir gala etkinliği düzenledi. 6 Aralık Çarşamba akşamı Raffles Hotel İstanbul'da yapılan etkinliğe Hitay Holding ve Bilyoner Yönetim Kurulu Başkanı Emin Hitay ile Bilyoner CEO’su Sencer Kutluğ ev sahipliği yaparken; spor, iş, sanat ve medya dünyasından çok sayıda isim bir araya geldi.

Gala gecesinin açılış konuşmasını, Hitay Holding ve Bilyoner Yönetim Kurulu Başkanı Emin Hitay yaptı: "20 yıl önce, Bilyoner'i kurarken aklımızda hayal gücümüzün ötesine geçen büyük hedefler vardı. Şimdi geldiğimiz noktada, Türkiye'nin önde gelen online spor şans oyunları şirketlerinden biri haline geldik. Bilyoner'in kuruluşundan bu yana, Türkiye'de birçok ilke imza attık. 5 milyonun üzerinde üyemizle sporda eğlencenin ilk adresi olduğumuzu gururla söyleyebilirim."


Emin Hitay, Bilyoner'in 20. kuruluş yıldönümünü, aynı zamanda Cumhuriyetimizin 100. yılında kutlamaktan büyük bir gurur duyduklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Bilyoner'in 20. yılında Hitay Vakfı aracılığıyla 200 öğrencimize destek veriyoruz; ayrıca Teknolojide Kadın Derneği'nin "Teknolojide Yüz Lider Kadın” projesine destek vermekten de mutluluk duyuyoruz.”

Bilyoner CEO’su Sencer Kutluğ ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Bilyoner’in hem sektörümüz hem de teknoloji ve spor dünyası için özel bir yeri var. Çünkü; bundan tam 20 yıl önce Türkiye'de online spor şans oyunları sektörünün oluşumuna öncülük ettik. Aynı zamanda kullanıcılarımıza sunduğumuz yeniliklerle, dijital dönüşümü hızlandıran en köklü şirket olduk. Bilyoner, ilkleri gerçekleştirirken, aynı zamanda sektörümüzün kilometre taşlarını döşedi. Her şeyden önemlisi; paydaşlarımız ve milyonlarca kullanıcımızla birlikte büyüyen bir ekosistemin oluşmasına katkı sağladı. Bilyoner bu anlamda, çok önemsediğimiz ‘sorumlu bahis’ başta olmak üzere sektörümüze yön ve ilham veren bir kurum olmaya devam edecek. Geldiğimiz aşamada; uçtan uca hizmet ve çözümlerimizle sektörde bir güven ve teknoloji kurumu olarak konumlanıyoruz. Farklı branşlarda Türk sporunun gelişime katkı ve kaynak sağlayarak, spor dünyasıyla güçlü ortaklığımızı sürdürüyoruz.”

Gala gecesinde Kaan Sekban'ın Stand-Up Gösterisi ve ünlü sanatçı Şevval Sam'ın konseri ile keyifli anlar yaşandı. Gecede Bilyoner’in 20. yılı anısına bir de pasta kesildi. Şevval Sam'ın anonsuyla sahneye gelen pastayı; Şevval Sam, Hitay Holding ve Bilyoner Yönetim Kurulu Başkanı Emin Hitay, Bilyoner CEO’su Sencer Kutluğ ve Intralot Yönetim Kurulu Üyesi Dimitri Kremmidas birlikte kesti.

Comments


bottom of page