top of page

Barbie hasılatı bir milyar doları geçti


Yılın en heyecanla beklenen filmi Barbie, gişedeki 17’nci gününde bir milyar dolardan fazla hasılat yaptı. Margot Robbie'nin Barbie’yi ve Ryan Gosling'in ise Ken’i canlandırdığı film, şu ana kadar ABD'de 459.4 milyon dolar ve uluslararası alanda da 572.1 milyon dolar kazandı.

Warner Bros Yerel Dağıtım Başkanı Jeff Goldstein ile Uluslararası Dağıtım Başkanı Andrew Cripps, Barbie’nin dünya çapında 1,0315 milyar dolarlık bilet satışı yaptığını açıkladı. Barbie’nin tahminlerinin çok üzerine çıktığını aktaran Warner Bros. yetkilileri, “Bu başarı nesiller arası ikonik oyuncak Barbie’nin hikayesi için bir dönüm noktasıdır. Barbie’nin gerçek dünyada ne kadar büyüyebileceğini görmek için sabırsızlanıyoruz” dedi.


En yüksek gişe hasılatı elde eden kadın yönetmen olarak tarihe geçti

Açıklamada, Barbie’nin bu yazın en yüksek hasılat yapan filmi olduğu belirtilirken filmin yönetmeni Greta Gerwig’in sinema tarihinde en yüksek gişe hasılatı elde eden kadın yönetmen olarak tarihe geçtiği belirtildi. Film ayrıca; günlük, haftalık ve hafta sonu gişelerinde de uluslararası anlamda 500 milyon dolara en hızlı ulaşan film oldu.

Oyuncu kadrosuyla da dikkatleri üzerine çeken Barbie’nin Margot Robbie ve Ryan Gosling‘in başrollerdeki performanslarına, Kate McKinnon, Issa Rae, Hari Nef, Simu Liu, Ncuti Gatwa ve Kingsley Ben-Adir gibi oyuncuların canlandırdığı karakterlerin çeşitli versiyonları eşlik ediyor.

Barbie diyarında varoluşsal krizler yaşayan ve kendini bir anda gerçek dünyada bulan ikonik bebek Barbie’nin macera ve eğlence dolu hikâyesini konu alan film, tüm Türkiye’de 332 sinemada 620 salonda izlenebiliyor.

Comments


bottom of page