top of page

BalmainXPuma= Lüks Basketbol Ayakkabısı


Puma ve Balmain, 2019'da boks dünyasına yönelik ilk iş birliklerinin ardından 2023'te bu sefer basketbol etrafında bir kez daha bir araya geliyor. Puma ile Fransız lüks moda evi arasındaki yeni işbirliği, basketbola adanan ve lüksün kodlarıyla tasarlanan 'Balmain Court' adlı bir ayakkabı modelini içeriyor. 18 Şubat'tan itibaren satışa sunulacak olan ayakkabı 'ProFoam' tabanlı, açık hatlara sahip bir model olarak İtalya'da üretildi.


Hem erkekleri hem de kadınları hedefleyen mini koleksiyonda ayrıca Puma Hoops (Puma'nın basketbol markası) ve Balmain renklerinde giysiler (eşofmanlar, ceketler, sweatshirtler, gömlekler vb.) ve bir basketbol topu yer alıyor. Renk paleti, altın dokunuşlu kırmızı, siyah ve beyaz ile sınırlı ancak satış fiyatları henüz açıklanmadı. Koleksiyonun tanıtımını iki profesyonel basketbolcu, Kyle Kuzma ve Skylar Diggins-Smith yapıyor.


Kreatif direktörü Olivier Rousteing olan Balmain, şimdiden spor dünyasındaki diğer markalarla güçlerini birleştirdi. Özellikle 2021'de bir kayak işbirliği için Rossignol ile işbirliği yapan moda evi aynı zamanda PSG futbol kulübüy ve otomobil sektöründe Porsche ile de ortak çalışmalar yaptı.

Comments


bottom of page