top of page

Başkent Kültür Yolu Festivali, 16 Eylül- 1 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek


Ankara’da 16 Eylül- 1 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan Başkent Kültür Yolu Festivali 7’den 70’e herkesin ilgisini çekecek olan sergilerden tiyatroya, operadan baleye, konserlerden çocuk etkinliklerine ve söyleşilere kadar yüzlerce etkinliği halkla buluşturacak.


BAŞKENT KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ’NDE GALA KONSERİ “CUMHURBAŞKANLIĞI SENFONİ ORKESTRASI VE JAMAL ALİYEV”

Şef Cemi’i Can Deliorman yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası dünyaca ünlü Türk çellist Jamal Aliyev ile birlikte, Başkent Kültür Yolu Festivali için hazırladığı özel repertuvarla festivalin gala konserinde yer alacak. Birçok ödüle ve uluslararası yarışma birinciliğine sahip olan Jamal Aliyev ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, müzik tarihinin en görkemli eserlerinden olan Gustav Holst’un Gezegenler eserini 16 Eylül akşamı CSO Ada Ankara’da seslendirecek.


KONSERLER BAŞKENT’İ RENKLENDİRECEK

Millet Bahçesi’nde kurulacak açık hava sahnesinde festival boyunca ünlü sanatçılar konserler verecek. Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında; Millet Bahçesi’nde Oğuzhan Koç, İkilem, Blok3, Ebru Yaşar, Bengü, Göksel, Derya Uluğ, Fatma Turgut, Sinan Akçıl, Ferhat Göçer, Resul Dindar, Alişan, Murat Dalkılıç, Merve Özbey ve Hüseyin Kağıt, Özgür Can Çoban, İbocan, Mehmet Demirtaş gibi ünlü isimler konserler verecek.


SERGİLER HAYRAN BIRAKACAK

Başkent Kültür Yolu Festivali’nde “Rönesans Rüyaları-Refik Anadol”, Saraybosna Müzesi’nin en önemli koleksiyonlarından oluşan ve ilk defa yurtdışında Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında Ankara Resim ve Heykel Müzesi’nde sergilenecek olan “Bosna Hersek Birvaktile Sergisi”, “Arttırılmış Gerçeklik Sergisi”, “Sanatta Etnografik Gerçeklik Sergisi” ve “Yaşasın Cumhuriyet Sergisi” ziyaretçilerini ağırlayacak.


50’DEN FAZLA NOKTADA 700’Ü AŞKIN ETKİNLİK BAŞKENTLİLERLE BULUŞUYOR

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Devlet Çoksesli Korosu sanatçıları Martin Palmeri ile “Misa Tango”, Devlet Çoksesli Korosu sanatçıları “Orff: Carmina Burana”, “Rönesans Madrigalleri” ve daha birçok konser ile sahnede olacak. Samsun’da başlayan milli mücadeleyi tüm yönleriyle sahneye taşıyan “100 Yıllık Emanet Cumhuriyet” müzikali ile Türkiye – Kore Dostluk Caz Konseri CSO Ada Tarihi Salon’da izleyiciler ile buluşacak. Devlet Opera ve Balesi’nin, Carmen ve Kuğu Gölü balesi, Rigoletto ve Tosca operası, Damdaki Kemancı müzikali ile festival kapsamında sahnelenecek. Devlet Tiyatroları ise Hisseli Harikalar Kumpanyası, Tamamen Doluyuz, Limon, Lena, Leyla ve Diğerleri ile Toplu Hikayeler oyunlarını sanatseverlerle buluşturacak.


ÇOCUK ETKİNLİKLERİ, TİYATROLAR, MÜZİKALLER…

Başkent Kültür Yolu Festivali’nde çocuklar da birbirinden keyifli ve sanat dolu etkinliklerle buluşturulacak. Adel Çocuk Oda Operası (Adel’s - Children’s Chamber - Opera) tarafından sahnelenecek “Renkli Sesler” çocuk operasının dünya prömiyeri yapılacak.


Festivali kapsamında birbirinden önemli tiyatro oyunları ve müzikaller de sahnelenecek.

Ankara’da düzenlecek etkinlikler kapsamındaki çocuk atölyeleri, bando gösterileri, edebiyat söyleşileri, sanat etkinlikleri, geleneksel el sanatları çalışmaları, Çocuk Klüpleri, Ebru sanatı deneyimleri, tiyatrolar, şenlikler ve festivaldeki yüzlerce etkinliğin detaylarına https://kulturyolufestivalleri.com/ dan ulaşabilirsiniz.
Comments


bottom of page