top of page

AZKarbon, tüketicilere ekonomik ve çevresel fayda sağlıyor


İnci Holding’in “Dünyayı atalarımızdan miras almadık, çocuklarımızdan ödünç aldık” felsefesi ile hayata geçirdiği çevre dostu, Türkiye’nin ilk dijital sürdürülebilirlik platformu AZKarbon, müşterilerine enerji üretiminden elektroniğe, enerji verimliliğinden mobilite ve sürdürülebilirliğe kadar geniş ürün bir yelpazesi sunuyor. A’dan Z’ye yeşil dönüşümü ve değişimi teşvik eden AZKarbon bu ürünlerine ek olarak elektrikli araç şarj istasyonu ve güneş paneli kurulumu gibi yenilikçi hizmetleriyle de tüketicilerin hem ekonomik hem de çevresel fayda sağlamasına yardımcı oluyor.  


Sürdürülebilir gelecek için şarj istasyonu

Çevresel etkileri azaltmak ve sürdürülebilir bir geleceğe yönelmek amacıyla elektrikli araçların önemli bir alternatif olarak öne çıktığını belirten AZKarbon Şirket Direktörü Orçun Ersayın, “Bu araçların yaygın olarak kullanılabilmesi için etkin bir şarj altyapısının oluşturulması kaçınılmaz hale geldi. Bu noktada elektrikli araç şarj istasyonlarının kurulumu, sadece bireysel kullanıcılar için değil aynı zamanda toplu taşıma şirketleri, iş yerleri ve belediyeler için de stratejik bir öneme sahip” dedi.


Güvenilir, kolay ve hızlı şarj istasyonu kurulumu

Şimdilik şarj istasyonu kurulum hizmetini İstanbul ve İzmir’de verdiklerini ifade eden Ersayın, bu istasyonların başarılı bir şekilde kurulabilmesi için birçok düzenlemeye dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı. Ersayın, şöyle devam etti: “Elektrikli araç şarj istasyonlarının kurulum süreci, öncelikle yerel yönetmeliklere uygun izinlerin alınmasıyla başlıyor. Ardından istasyonun kurulacağı yerin belirlenmesi ve planlanması, enerji ihtiyacının doğru bir şekilde belirlenmesi, güvenli elektrik tesisatının kurulumu, uygun şarj ünitelerinin seçimi ve montajı gibi birçok aşamadan oluşuyor. Farklı ihtiyaçlara uygun elektrikli araç şarj istasyonları da ürün gamımızda yer alıyor. Tüketiciler tüm bu süreçleri AZKarbon ile güvenilir, kolay ve hızlı bir şekilde yürütebilirler” dedi.


Güneş paneli kurulumu ile tasarruf etme fırsatı

AZKarbon'un bir diğer yenilikçi hizmeti de anahtar teslim güneş paneli kurulumu. Çatıya profesyonelce kurulan güneş panelleri çevre dostu enerji üretimine olanak tanırken, aynı zamanda enerji maliyetlerinden tasarruf etme fırsatı sunuyor. Güneş paneli kurulum hizmeti, ücretsiz ön fizibilite, birden fazla teklif toplama, montaj ve dağıtım anlaşması gibi adımlarla kullanıcıların ihtiyaçlarına göre veriliyor. Tüm bu süreçlerde her türlü soru işaretini giderecek danışman ekibiyle tekliflerin doğru şekilde değerlendirilmesine yardımcı oluyor.

Ayrıca AZKarbon ücretsiz olarak sunduğu karbon ayak izi hesaplama ve dijital bir platform olan Yeşil Dönüşüm Merkezi’nde yer alan kolay, anlaşılır ve bilgilendirici blog ve video içerikleri ile de müşterilerinin bilinçli tercihler yapmasına yardımcı oluyor.

Commenti


bottom of page