top of page

Axe ve Murda'dan yeni reklam filmi


30 yıldır etkileyici kokularıyla ilham veren Axe, bu yıl ünlü rap şarkıcısı Murda ile bir iş birliği gerçekleştirdi. Murda, “Axe Etkisiyle Yürü” kampanyası kapsamında, Axe’ın çekici kokularının fıs sesiyle yayılmasından ilham alarak “Fıstık” isimli bir parça yazdı ve seslendirdi. Murda’nın yer aldığı klip müzik severlerin beğenisine sunuldu.


Şarkının sözleri ve klip Axe’in çekici kokularının parmakların ucunda oluşunu dijitalleşen dünyada parmakların gücüyle birleştiriyor. Klipte Axe Man’i temsil eden Murda, Axe’in etkileyici kokuları eşliğinde gençleri özgüvenli olmaya teşvik ederken, hayatta karşılarına çıkacak tüm olasılıklara adım atmaları için onları cesaretlendiriyor. Murda, bu yolda gençlere “Axe Etkisiyle Yürü” diyor. Klip, yürümek için ayakların değil sanal dünyadaki gibi parmakların kullanıldığı bir dünyada yorumlanıyor. Tıpkı Axe etkisinin parmakların ucunda olduğu gibi sosyal medya kullanıcılarının günlük aktiviteleri referans alınan klipte storylere alev atılıyor, DM gönderiliyor ve seri beğeniler gerçekleştiriliyor. Tüm bunları yapan gençler AXE sıkarak son noktayı koyuyor.


Yaratıcı ajansı MullenLowe İstanbul olan “Axe Etkisiyle Yürü” klibinin prodüksiyonunu Riders. “Fıstık” şarkısının prodüksiyonunu ise Spanker üstleniyor. Klibin yönetmen koltuğunda ise Hami Özkan oturuyor


Künye:

Reklam veren: Unilever Axe

Reklam veren Yetkilileri: Eser Lapanta, Revna Tever Serintürk, Başak Toker

Reklam Ajansı: MullenLowe Istanbul

Creative Director: Nadir Aydın

Yaratıcı Grup: Oğulcan Arslan, Zeynep Şengül

Müşteri İlişkileri: Ceyda Coşkun Ayanoğlu, Merve Günay Goldenberg, Tais Berberyan, Sena Gürtuğ Akgün, Çağla Tuna

Ajans Prodüktörü: Tuğrul Karadeniz, Hülya Toptaş, Emirhan Akıncı

Stratejik Planlama: Yusuf Muslubaş, Alper Çetik

Prodüksiyon Şirketi: Riders Film

Yönetmen: Hami Özkan

Görüntü Yönetmeni: Arınç Arısoy, Ahmet Açıkkol

Yapımcı: Kerem Çelebi, Gizem Başaran, Sıla Sütçü, Cansın Övün

Post Prodüksiyon Sorumlusu: Yiğit Özcan

Post Prodüksiyon: İmaj

Ünlü Yönetim Ajansı: Portal Rights Management

PR Ajansı: Golin İstanbul


Comments


bottom of page