top of page

10. Eker I Run, Cumhuriyetin 100. yılının coşkusuyla yola çıktı


Sağlıklı yaşam, spor, eğlence ve iyiliği bir araya getiren Eker I Run, 10. yılına ulaşarak koşu ekosisteminin köklü organizasyonlarından biri haline geldi. 10. yılında daha büyük bir heyecanın yaşandığı Eker I Run, 1 Ekim 2023 Pazar günü Bursa'da düzenlenecek.


Profesyonel koşuculardan kurumsal takımlara, koşuya yeni başlayan katılımcılardan çocuklara kadar farklı profillerden katılımcılara açık olarak yapılan Eker I Run’ın “Koşuyoruz” başlığını taşıyan yeni mottosu bir manifesto videosuyla paylaşıldı. 2014 yılından bu yana durmadan koşan Eker I Run'ın; 10. yılın heyecanı ve Cumhuriyetin 100. yılının coşkusuyla bir kez daha yola çıktığı ifade edildi. Sadece bir koşu olmaktan öte büyük bir festivale dönüşen etkinliğin, Cumhuriyetin değerleriyle birlikte hayatın tüm renklerini kapsayarak; umuda, iyiliğe, hayallere, eğlenceye koştuğu anlatıldı.


10. Eker I Run Koşusu’nun manifesto videosunu bu adresi ziyaret ederek izleyebilirsiniz:


Kayıtlar başladı

Kayıt süreci başlayan 10. Eker I Run kapsamında; 42K Maratonu, 15K ve 5K yarışlarının yanı sıra Minik Adımlar Koşusu ve Paten Yarışı yapılacak. Eker I Run organizasyonunun en anlamlı etkinliklerinden olan Yardımseverlik Koşusu’nda ise Adım Adım ile birlikte sivil toplum kuruluşlarının sosyal değer yaratan projeleri için bağış toplanarak bu projeler için kaynak yaratılacak.


Koşu severler, 10. Eker I Run’a https://www.ekerkosu.com/ adresini ziyaret ederek kayıt olabiliyor.Comments


bottom of page