top of page

Ülker'den sektörde ilk: yapay zekayla ambalaj tasarımı


Türkiye’nin gıda şirketlerinden Ülker, “Albeni” için yepyeni bir projeye imza atıyor. Atıştırmalık sektöründe bir ilk olma özelliği taşıyan bu projede; yapay zekâya Ülker Albeni’nin ambalaj tasarımlarının neler olabileceği soruldu. Bunun üzerine yapay zekâ, Ülker Albeni hedef kitlesinin markayı tanımlarken tercih ettiği “heyecanlı’’, ‘’eğlenceli’’ “trendy” gibi kelimeleri kullanarak Albeni’ye özel yüzlerce yeni ambalaj tasarladı. Son aşamada Ülker Albeni’yi en iyi yansıtan üç farklı tasarım belirlendi ve bu yeni ambalaj tasarımlı Albeni’ler tüketicilerin beğenisine sunuldu.


8 Eylül’de başlayan ve 22 Eylül tarihine kadar devam edecek kampanyada, yeni ambalajlı Ülker Albeni’ler, Yıldız Holding'in yeni nesil e-ticaret şirketi eStar Global’in de iş birliğiyle online satış platformu Getir üzerinden satışa sunuldu. Bu platform üzerinden yeni ambalajlı Ülker Albeni’leri satın alan tüketicilere çekilişe katılma hakkı tanınacak; çekilişte kazananlara da kampanya sonunda çeşitli hediyeler verilecek. Ayrıca bu yeni ambalajlı Albenilerden satın alan kişilere, üç farklı ambalajdan en çok hangisini beğendiğine dair bir de anket sorusu yöneltilecek. Kampanyanın sona ermesinin ardından en çok oy alan yapay zekâ tasarımı yeni ambalajlı Ülker Albeni’ler Türkiye genelindeki yaygın zincir marketlerde tüketicilerle buluşturulacak.


Kabakçı: Tüketici fikirlerini iş süreçlerimizin bir parçası haline getiriyoruz

Ülker CMO'su Mustafa Kabakçı projeyle ilgili olarak: “Ülker’in müşteri memnuniyeti odaklı yapısı sayesinde, tüketicilerimizle sürekli iletişim kuruyor; onların beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Son dönemde özellikle gençler arasında popüler olan yapay zekâ uygulamaları, neredeyse her sektöre yeni bir soluk getirdi. Türkiye’de atıştırmalık kategorisinde bir ilke imza atarak, en sevilen markalarımızdan Albeni için bir proje geliştirdik ve ürün ambalajımızı yapay zekayı kullanarak yeniden tasarladık. Alternatifler arasından seçimi ise tüketicilerimize bıraktık. Ülker’de inovasyonu farklı bir boyuta taşıdığımıza ve bu projenin önemli bir kilometre taşı olacağına inanıyorum” dedi.

Comments


bottom of page